Zafer yasak Malazgirt serbest

0
28
Malazgirt kutlamaları

Bakanlık Zafer Bayramı etkinliklerini yasaklarken Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Okçular Vakfı’nın Malazgirt kutlamaları başladı.

Okçular Vakfı’nın 2071 kişinin kalıkacağı Bitlis Ahlat’taki etkinlikleri 26 Ağustos’a kadar devam edecek. Kutlamaların açılışında Hava Kuvvetleri Komutanlığının akrobasi timi Türk Yıldızları gösteri yaptı. Kutlama alanında kılıç dövüldü, çocuklar Selçuklu askeriyle fotoğraf çektirdi.

BÜTÜN İMKANLAR SEFERBER

Etkinliklerin diğer ayağı da Muş’un Malazgirt ilçesi oldu. Burada Okçular Vakfı, Malazgirt Kaymakamlığı ve Malazgirt Belediyesince düzenlenen etkinlikte çocuklar için ok atma yarışmaları, masa tenisi, golf ve badminton gibi oyunlar oynandı. Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığından (JAKEM) gelen 8 at ve 8 binici, etkinliğe katılanlardan yoğun ilgi gördü.

BAKANLIK SAVUNMADA

İçişleri Bakanlığı 30 Ağustos genelgesiyle yayınladığı tartışmalı genelgeyi savunurken, bunun yasak olmadığını sadece etkinliklerin ‘kısıtlandığını’ savundu. Muhalefet partileri ise benzer kısıtlamaların Okçular Vakfı Malazgirt Zaferi’nin 949. Yıl dönümün etkinliklerine getirilmemesini örnek gösterti, bakanlığı eleştirdi.

‘MÜTEVAZI’ SARAY AÇILIYOR

Bitlis Ahlat’ta Van Gölü kenarında inşa edilen, Cumhurbaşkanlığı Köşkü bugün açılıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “yazlık saraylarından” biri olarak nitelenen köşkün açılış Erdoğan’ın katılacağı törenle yapılacak.