Viyana’daki silahlı saldırıya Saray’dan ilk tepki

0
47
Cumhurbaşkanlığı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, söz konusu saldırıyı kınadı. Saldırıya ilişkin Dışişleri Bakanlığı’ndan da, “Saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. On yıllardır terörün her türlüsüyle mücadele eden Türkiye bu zor zamanda Avusturya halkı ile dayanışma içindedir” açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılan açıklamalar şöyle:

İBRAHİM KALIN: ŞİDDETLE KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avusturya’da düzenlenen saldırıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Viyana’da yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Bu menfur saldırıda hayatını kaybedenlere taziyelerimizi sunuyor, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Terörün her türüne karşı Avusturya’nın yanındayız. Terör belasına karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

FAHRETTİN ALTUN: TÜRKİYE AVUSTURYA HALKININ YANINDADIR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleşen saldırıları şiddetle kınadığını bildirdi.

Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Viyana’da gerçekleşen terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye, terörizmin karşısında ve Avusturya halkının yanındadır. Acınızı paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN KINAMA

Dışişleri Bakanlığı, Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Viyana’da meydana gelen terör saldırısı sonucunda ölü ve yaralıların olduğunun üzüntüyle öğrenildiği kaydedildi.

Açıklamada, “Saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. On yıllardır terörün her türlüsüyle mücadele eden Türkiye bu zor zamanda Avusturya halkı ile dayanışma içindedir” ifadelerine yer verildi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da meydana gelen çatışmada iki kişinin öldüğü duyurulmuştu. Viyana Sağlık Kurumu Sözcüsü Christoph Mierau da 15 kişinin yaralandığını bunlardan 7’sinin durumunun ağır olduğunu açıklamıştı.