Vekilliği düşürülen HDP’li Gergerlioğlu: Eve gitmeyeceğim, demokrasi nöbeti tutuyorum

0
79
HDP

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ‘demokrasi nöbeti’ Meclis’te sürüyor. “Eve gitmeyecek misiniz?” sorusuna Gergerlioğlu, “Eve gitmeyeceğim. Buradayım. Demokrasi nöbeti tutuyorum” yanıtı verdi.

Gergerlioğlu, Ajans Bizim’e yaptığı açıklamada, “Ben direniş hakkımı koruyorum. Dün vekilliğim düşürüldü ama biz kazandık. Karşımızdakiler güç durumdaydılar, hiçbir argümanları yoktu. Bugün de böyle devam edecek, kamuoyunu oluşturmaya, elimizi güçlü tutmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Eve gitmeyecek misiniz?” sorusuna Gergerlioğlu, “Eve gitmeyeceğim. Buradayım. Demokrasi nöbeti tutuyorum” yanıtı verdi.

Gergerlioğlu, şunları söyledi:

“Telefonlar susmadı, Ahmet Davutoğlu aradı, canlı yayındaydım, bugün kendisine dönüş yapacağım. Ali Babacan’la görüştüm. Demokrasi nöbeti tutuyorum. Anayasa Mahkemesi kararını verinceye kadar eylemimi sürdüreceğim. Burayı da anti demokratik uygulamalara karşı bir kamuoyu alanı haline getireceğiz. ABD’nin açıklamaları var. Bize bu haksızlığı yapanlar dünya çapında da bir bedel öderler, bedeli de ödetirim. Bu, çok büyük bir haksızlık. Ben de direniş hakkımı koruyorum. Direnişimizin çok güçlü bir yansıması oldu. Sosyal medya, ulusal ve uluslararası kanalları etkili biçimde haberleri verdi. Dün vekilliğim düşürüldü ama biz kazandık. Karşımızdakiler güç durumdaydılar, hiçbir argümanları yoktu. Bugün de böyle devam edecek, kamuoyunu oluşturmaya elimizi güçlü tutmaya devam edeceğiz.”