Ülkeyi Talibanlaştırma çabasındalar

0
17
Erdoğan Toprak

İktidarın sıkıştıkça ‘soğuk harp’ dönemine bağlı söylemlere sarıldığını vurgulayan CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, “Üreticiyi terörist, hal esnafını besin teröristi, toplumsal medya kullanıcılarını asılsız teröristi duyuru eden bir zihniyetin varacağı nokta Talibanlaşmaktır” dedi.

YAZIYA, DÜŞÜNCEYE KELEPÇE VURACAKLAR

“Her alanda hızla irtifa kaybeden Saray ittifakı ve başındaki Cumhurbaşkanı, artık umarsızlık içerisinde” diyen Toprak, ‘‘Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de bahçesine, dağına, deresine sahiplenen köylüleri yarattığı sanal ‘asılsız terörü’ kavramıyla yaftalıyor’’ ifadelerini kullandı. Toprak, Erdoğan’ın ülkede yeni bir vehamet atmosferi yaratmayı planladığını beyan etti.

“İktidarı eleştirmeyi, yolsuzlukların, haksızlık ve adaletsizliklerin kurmuş oldukları sistemdeki çürümüşlüğün açığa çıkmasını önlemek için lafda asılsız terörüne karşı yeni ve ağır yasaklar getirme peşindeler” diyen Toprak, “Düne kadar soğan-patates üreticisini, hal esnafını terörist duyuru eden, fahiş fiyat komiteleri kurup üreticinin depolarını basarak, soğan-patates çuvallarını terör kanıtı diye iktidar medyasının ekranlarında sergileyenler, bu defa toplumsal medya paylaşımları üstünden terör suçu buluş etme, toplumsal medya seyretme ve takip komitesi kurup, lafa, yazıya, düşünceye kelepçe vurma hazırlığındalar” değerlendirmesini yapmış oldu.

Toprak “İktidara ulaştığında AB’ye ahenk ve demokratikleşme yasalarını CHP’nin de yardımı ile TBMM’den geçirenlerin reel yüzü görünüyor. Ülkeyi karanlığa götürmek için şimdi Taliban’a, El Kural’ye ahenk yasası çıkartma çabasındalar” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET CEVABI SANDIKTA VERECEK

Toprak laflarını şöyleki sürdürdü: “Muhalefeti sindirip tehdit etmeye yasal kılıf uydurmak istiyorlar. İnternet, toplumsal medya yasaklarını, erişim engellemelerini genişletip, kendileri dışındaki düşünce ve düşünceleri ‘asılsız terörü’ diye kabahat sayarak cezalandırmak için zemin hazırlığındalar. Taliban ve türevleri benzer biçimde; aydınlıktan, gençlik ve bayanlardan, medeniyet ve demokrasiden, her insanın kendisini özgürce anlatım etmesinden korkuyorlar. Bu ülke karanlık heveslere, uyduruk terör suçu icatlarına, teslim olmayacak. Bu ulus, maaşlı troll ordusu besleyenlere cevabını oylarıyla demokrasiye haiz çıkarak, sandıkta yanıt verecektir.”

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir takım açılış gerçekleştirdiği Rize’de İkizdere direnişinde yer edinen yurttaşları hedef almıştı. Erdoğan, dönüşte Rize halkı tarafınca protesto edildi.