Ulaştırma Bakanı: Buruk da olsa sevinçliyiz, Antalya bölgesindeki yangınların sonuna geliyoruz

0
27
Ulaştırma Bakanı: Buruk da olsa sevinçliyiz, Antalya bölgesindeki yangınların sonuna geliyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, devletin oldukca kuvvetli, vatandaşların da devlete güveninin tam bulunduğunu belirterek, afetin izlerini ortadan kaldıracaklarını bildirdi.

Karaismailoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kuruluş ile Antalya’nın Manavgat ilçesinde AFAD Koordinasyon Merkezi’ndeki değerlendirme toplantısı öncesi izahat yapmış oldu.

Bakan Karaismailoğlu, yürüttükleri büyük mücadelenin bugün 10’uncu gününde olduklarını, yangınların söndürülmesinde büyük gayret yayınlayan, cansiperane savaşan bütün personele minnettar bulunduğunu, gurur duyduklarını söylemiş oldu.

‘İnşallah Muğla’daki yangınları da en yakın zamanda söndüreceğiz’

Yangın denetim dibine alındığı için buruk da olsa neşeli olduklarını vurgulayan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Antalya bölgesindeki yangınların sonuna geliyoruz. Fakat 10 gün içinde Türkiye’nin her tarafınca buraya koşarak gelen bütün emek verme arkadaşlarımız, yurttaşlarımız ve kurumlarımızın oldukca kıymetli personeline, yüzlerce iş makinesi, itfaiye araçları, arazözler ile gece gündüz uyumadan 24 saat çalışan, büyük savaşım veren arkadaşlarımıza minnettarız. Bu, Türk milletinin vatandaşına, milletine, devletine, memleketine haiz çıkmasının bir sonucudur. İnşallah Muğla’daki yangınları da en yakın zamanda söndüreceğiz.”

Karaismailoğlu, milletin devletine güveninin tam bulunduğunu, devletin milletin hizmetinde, milletine haiz çıkmasıyla bütün yangınların üstesinden geleceklerini açıkladı.

‘Devletimiz oldukca güçlüdür’

Afetin izlerini de yakın zamanda ortadan kaldıracaklarına işaret eden Karaismailoğlu, “Bir yandan yangınla savaşım ederken bir yandan yangının söndürüldüğü bölgelerde afetin izlerini ortadan kaldırmak için bakanlarımızla soluk kesen bir hızla bu mağduriyetleri tek tek ortadan kaldırıyoruz” diye konuştu.

Karaismailoğlu, görülmemiş bir afet yaşadıklarını, yangınlarda yoğun bir savaşım verildiğini belirterek, “Bunun da üstesinden devletimizin kuvvetiyle gelmeye başladık, inşallah öteki bölgelerdeki yangınlar da ortadan yakın zamanda kaldırılacaktır. Devletimiz oldukca güçlüdür, yurttaşlarımızın da devlete itimatı tamdır. İnşallah öteki bölgelerdeki yangınları bitirmek için gücümüzü artık o taraflara aktaracağız” ifadelerini kullandı.