Temel Karamollaoğlu’ndan Asiltürk’e ait izahat

0
45
Temel Karamollaoğlu

Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinde düzenlemiş olduğu basın toplantısında Oğuzhan Asiltürk’ün kendisine karşı bayrak açmasına ait izahat yapmış oldu

Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu Oğuzhan Asiltürk’ün karşı ‘kurultay’ harekâtı başlatmasına dair değerlendirme yapmış oldu.

“Parti meselelerimizi kamuoyunda münakaşaya hiç bir vakit girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey’i direkt bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz” diyen Karamollaoğlu, “Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’le görüşmesini erken seçim hazırlıkları olarak değerlendiriyor musunuz?” sorusuna, “Erken seçimle ilgili bulunduğunu düşünmüyorum” cevabını verdi.

Oğuzhan Asiltürk’le birbirlerinden oldukça uzak olmadıklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Oğuzhan Asiltürk’le bazen görüşüyoruz, birbirimizden oldukça uzak değiliz. Bu mevzuyu görüşürüz” diye konuştu.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından başlıklar şu şekilde:

►İç politikaya araç-gereç edilen bu kadar dirimsel mevzularda herhangi bir netice Brüksel’de alınamadı.

►Vatandaşımızın problemleri değil yalnız seçim kazanma hesapları yapılıyor. Memleketimizin birlik ve beraberliği değil, ittifak ortaklıklarının devam edip etmeyeceği gündemde tutuluyor. Mutluluk Partisi olarak bu gidişata bu tasarruf ve davranışlara kökten karşı olduğumuzun bilinmesini isteriz.

►EYT ve KHK mağduru on binlerce birey, KYK borcunu ödemeyen binlerce üniversite mezunu güvenilir olun hiç bir vakit bu sorunlar altında ezdirilmeyecek muazzam sıkıntılara maruz bırakılmayacaktır. Toprağına ektiğinin karşılığını alamayan çiftçilerimiz, asgari ücretlimiz emin olun bu ortamda size çözümü zannedildiği benzer biçimde zor yahut imkânsız olmadığını göstereceğiz.

►Devletin bütün kurumlarını saran müsilaja karşı tedbirleri almaya kararlıyız. Bu kadar bayağı mi güvenilir olun bu kadar bayağı. Bir tek zihniyet değişecek. Neye ehemmiyet vereceğiz buna karar vermemiz gerekiyor.

►Bir mafya babası bile Türkiye’yi her gün sarsıyor, yanıt vermekten aciz dostlar, olur mu bu şekilde şey! Bizler o mevzulara girmiyoruz fakat meydana getirilen açıklamaların karşısında itham edilenlerde şahsiyet olsa bir tavır sergilerler ya. Tanrı yardımcımız olsun. Ben basınımıza da üzülüyorum ara ara. Bu kadar eleştiri mevzular varken bir partinin iç meselesiyle alakalı mevzular önemseniyor. Bugün hepimiz Mutluluk Partisi olarak Erbakan Hocamızın bizlere bıraktığı mirası harfiyen yerine getirilmesi için çaba gösteriyoruz. Bizler Türkiye’de hakkaniyet olsun istiyoruz. Bizler Türkiye’de rahatlık olsun istiyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Mutluluk Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, toplumsal medya hesabı üstünden “Kuvvetli bir Mutluluk Partisi teşkilâtı kurmak ve gençleri, Millî Görüşe kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir sıralama hazırlanacak ve kurultay başkanlığına sunulacak” ifadelerini kullandı.

Asiltürk ek olarak, “İnşaallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Mutluluk Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle gelir” diyerek partide yeni idare hedefini ifade etti.