Temel ilkeler belirlenecek

0
27
CHP

CHP, uzman akademisyenler, belediye temsilcileri, meslek odaları ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin katılımıyla, “Yaşanabilir Türkiye İçin Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Çalıştayı” düzenleyecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı çalıştayda, partinin kentsel dönüşüm modeline yönelik temel ilkeleri belirlenecek. 11 büyükşehir belediyesini kazandıktan sonra kentsel dönüşüm alanındaki çalışmalarını hızlandıran CHP, hem Türkiye’nin deprem gerçeği hem de yaşanabilir kent kültürünün korunacağı bir kentsel dönüşüm modelini belirlemek için toplanacak.

Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığında kurulan, Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Masası’nın organize ettiği çalıştayda, çok sayıda yeni dönüşüm modelinin belirlenmesi bekleniyor. Türkiye’nin deprem gerçeği göz önünde bulundurularak yaşanabilir kent kültürünün korunacağı alternatif kentsel dönüşüm modelinin belirlenmesi hedeflenen çalıştayda, kentsel dönüşüm konusunda uzman akademisyenler, Ankara, İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin temsilcileri ile meslek odası yöneticileri görüşlerini aktaracak. Hafta sonu gerçekleştirilecek çalıştayın ardından bir de sonuç bildirgesi hazırlanacak.