TEDAŞ yöneticisinden nefret söylemi

0
31
TEDAŞ

TEDAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ülker, CHP’li, İYİ Parti’li ve DEVA Parti’li isimlere yönelik Twitter’dan ağza alınmayacak sözler içeren paylaşımlar yaptı. CHP Sözcüsü Öztrak’ın bir açıklamasını, “Size Müslüman diyenin alayını…” ifadesi ile paylaşan Ülker, Akşener’e ilişkin ise “Ula korona, git görün ona” yazdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de hedef alan Ülker, “Bu kadın yalancı. Ula korona, git görün ona” ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’de Genel Müdür Yardımcılığı yapan Bora Ülker’in sosyal medya hesabından yazdıkları, kamu kurumlarında yönetici pozisyonunda çalışanların durumunu gözler önüne serdi. 2000 yılında inşaat mühendisi olarak girdiği TEDAŞ’ta 15 yıl teknik şef olarak çalışan ve 2017 yılı itibarıyla hem daire başkanlığı hem genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Ülker, siyasilere yönelik ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu.

TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Ülker, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın İzmir’de camilerden Çav Bella isimli şarkının çalınmasına ilişkin açıklamasını Twitter hesabından, “Size Türk diyenin, size Müslüman diyenin alayını…” notu ile paylaştı.

‘LEŞLERİNİZİ KALDIRAMAZSINIZ’

Ülker’in, tehdit içerikli paylaşımlar yaptığı da öğrenildi. Ülker, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açıklamalarına ilişkin şu paylaşımı yaptı:

“Dikkat et komünist alçak. Camiye, ezana, bayrağa dokunursan vallahi canınıza, kanınıza dokunuruz. Billahi o camilerden sela dinlemekten yorulursunuz.

Leşlerinizi bile kaldıramazsınız. Devrim Marşını bilmem ama ölçtürürüz kefeni arşın arşın. Dinlersiniz cehennemin dibinde Partizan Marşı.”