Sezgin Baran Korkmaz ile fotoğrafı ortaya çıkan Yargıtay Üyesi’nden izahat

0
36
Sezgin Baran Korkmaz

Yargıtay Üyesi Tekman Cenk Nemli, kara para aklama suçlarından Türkiye ve Amerika tarafınca aranan ve Avusturya’da gözaltına bulunan Sezgin Baran Korkmaz ile beraber kamuoyuna yansıyan fotoğrafına ait olarak açıklamada bulunmuş oldu. Fotoğrafın ‘hakikatı yansıtmadığı‘nı korumak için çaba sarfeden Nemli, “Resim karesinde yer edinen Avukat Mehmet Demir 11 sene ilkin verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk” dedi.

Nemli açıklamasında, “Birtakım web siteleri ile toplumsal medya hesapları üstünden gündeme gelen, şahsımın da yer almış olduğu resim üstüne meydana getirilen haber ve yorumlar hakikatı yansıtmamaktadır. Resim karesinde yer edinen Avukat Mehmet Demir 11 sene ilkin verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk. Bunun haricinde ismi geçen SBK ile herhangi bir hukukum yoktur” ifadelerini kullandı.

Fotoğrafın 24 Eylül 2020′de çekildiğini vurgulayan Nemli, “Ismi geçen kişi ile alakalı herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı şeklinde, basından öğrendiğim kadarıyla tekrar ismi geçen kişi ile alakalı yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve sonrasında bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden alaka kurulması da anlamsızdır. Ek olarak şahsıma yönelik kabahat oluşturacak haber ve yorumlar ile alakalı yasal yollara başvuracağım” dedi.