Selvi, Erdoğan’ın AK Partililerle görüşmesini yazdı: Konuşulanları bir bir not almış, fakat ilk defa bir tatbik yapılma

0
23
Recep Tayyip Erdoğan

Abdulkadir Selvi, AK Parti yapınak ayalarına mı dönüyor? başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın dün partisinin milletvekilleriyle meydana getirdiği görüşmenin detaylarını söyledi.

“Erdoğan, konuşulanları bir bir not almış. Fakat ilk defa bir tatbik yapılma. Konuşmalar video ile kaydedilmiş diyen Selvi, 57 milletvekilinin katılmış olduğu toplantıyla alakalı “Görüşmede 17-18 mebus konuşmuş. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasını kısa tuttuğunu anlatım etmiştim. Daha oldukça milletvekillerinin sorularına cevap vermiş. Erdoğan, konuşulanları bir bir not almış” bilgisini verdi.

Erdoğan’ın konuşmaları video kaydetmesini Selvi, “Cumhurbaşkanı, ‘Atladığımız bir şey olursa yardımcılarım denetim eder’ demiş. Liderlik bu işte. Erdoğan’ın liderlik sırrı burada yatıyor. Erdoğan’ın 19 yılda girmiş olduğu her tarzı kazanmasının altında yatan en mühim nedenlerden biri burada yatıyor. Tabanın sesine kulak veriyor” laflarıyla beyan etti.

Selvi’nin yazısından alakalı bölüm şu şekilde:

Son dönemlerde meydana getirilen toplantılara ait olarak, ‘İlk dönemlerdeki samimi havayı hissediyoruz’ tespitini aktarmıştım. Kimilerinin bunu yapınak ayarlarına dönüş olarak değerlendirdiğini anlatım etmiştim. Dün meydana gelen toplantıya katılan milletvekilleri de benzer tespitlerde bulundular. Erdoğan toplantının başlangıcında, ‘Dostlar sizden kolay bir halde görüşlerinizi açıklamanızı umuyorum’ demiş.

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ayrılarak yeni partiler kurmaları AK Parti’de rahatsızlığa yol açmıştı. İlk başlangıçta kısmi bir moral bozukluğu yaşanmıştı. Bu rüzgâr şimdi bilakis döndü. AK Parti’nin tecrübeli isimlerinden biri, ‘Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun, Cumhurbaşkanımıza yönelik kullandıkları dil, partide daha oldukça kenetlenmeye yol açıyor. Cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve bakanlık yapmış Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın partimize yönelik haksız suçlamaları tam bilakis motivasyon deposu olmaya başladı’ dedi.”