Selvi: Cumhurbaşkanlığı adaylığında Kılıçdaroğlu’nun kafasında İmamoğlu ve Yavaş’a yer olmadığı anlaşılıyor

0
20
Mansur Yavaş Ekrem İmamoğlu

Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün meydana gelen öbek toplantısında Ulus ittifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kriterlerini açıklamasına ilişik olarak, “Bu kriterlerde bir noksan var. O da ismi Kemal Kılıçdaroğlu olacak denilmiyor. Kılıçdaroğlu, ülkü cumhurbaşkanı olarak kendini tanım ediyor. Burada geri vitese atar mı? Bence Kılıçdaroğlu, gün geçtikçe Cumhurbaşkanlığı adaylığına doğru daha oldukca yaklaşıyor” düşüncesini dile getirdi.

Selvi, “Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanı talibi olmak istiyor. İmamoğlu ve Yavaş’ı kendine rakip olarak görüyor. Ek olarak efkarı umumiye araştırmalarında İmamoğlu ve Yavaş, Kılıçdaroğlu’nu ikiye katlıyorlar” yorumunu yapmış oldu.

Selvi, şu ifadeleri kullandı:

Kılıçdaroğlu, ‘Belediye başkanlarımızın birinci rolü, halka verilen lafları tutmak’ demek üzere İmamoğlu ve Yavaş’a kırmızı kart gösterdi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın, ‘Değerlendirmeyi Genel Başkanımız yapmış. Doğru, belediye başkanlarımızın birinci rolü millete hizmet etmektir’ diyerek ikinci kırmızı kartı göstermiş oldu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığında Kılıçdaroğlu’nun kafasında İmamoğlu ve Yavaş’a yer olmadığı anlaşılıyor. Fakat bu işin bir de İmamoğlu ve Yavaş cephesi var. Mansur Yavaş’ı bilmiyorum fakat Ekrem İmamoğlu hemen hemen sözünü söylemedi. Fakat İmamoğlu’nun, Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Merkezi’nin bu tavrından ötürü oldukca rahatsız olduğu söyleniyor. CHP Genel Merkezi’nin kendisine karşı bulunduğunu organize ettiği anlatım ediliyor. Bence İmamoğlu’nun bu tespiti yanlış değil. CHP Genel Merkezi Ekrem İmamoğlu’nun adaylığına sıcak bakmıyor.

Meral Akşener veya HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar da karşıcılık liderleri olması durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilhassa Kemal Kılıçdaroğlu’na yükleniyor. Bugün AK Parti grubu var. Peki Erdoğan niçin Kılıçdaroğlu’nu hedef alıyor? Zira Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkmasını istiyor.