Sarıgül’den HDP açıklaması: Milyonların oy verdiği bir partiyi yok etmeyelim

0
22
Mustafa Sarıgül

Türkiye Değişiklik Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti kapatılması mevzusuna ait, “Kabahat işleyen partiliye ceza verelim, suçu ağırsa onlara bürokrasi yasağı da getirelim fakat milyonların oy verdiği bir partiyi yok etmeyelim” ifadesini kullandı.

Türkiye Değişiklik Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, gündemdeki birtakım mevzulara ait yazılı izahat yapmış oldu.

Kanal İstanbul’un millete, kamuya, doğaya ve çevreye hiç bir yararı olmadığını korumak için çaba sarfeden Sarıgül, Kanal İstanbul’un, milletin iradesine ve geleceğine karşı durmak bulunduğunu belirtti.

Sarıgül, “Tarihte İstanbul, Osmanlı’nın kalesi, bugün de Cumhuriyetimizin yanan meşalesidir, bu kaleyi koruyalım, meşaleyi söndürmeyelim” ifadesini kullandı.

Parti kapatmanın, demokrasi ve özgürlükler meselesi bulunduğunu belirten Sarıgül, şu değerlendirmeyi yapmış oldu:

“Kapatılan her parti, yine açılmış, bu kez daha oldukça oy almış. Kapatılan her parti, yine kurulmuş bununla birlikte iktidar olmuş. Öyleyse bu sonuçsuz kavga niye yapılıyor? Kabahat işleyen partiliye ceza verelim, suçu ağırsa onlara bürokrasi yasağı da getirelim, fakat milyonların oy verdiği bir partiyi yok etmeyelim, seçmenle savaşmayalım. Ceza ve repertuvar şahsidir ve bireyseldir.”

Sarıgül, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında müzik sesinin saat 24.00’e çekilmesini de eleştirerek, yasağı “çağdışı” olarak gördüğünü belirtti.