Sarıgül: Yangınlarla alakalı sorunları, eksiklikleri konuşmanın tarihi değil

0
30
Sarıgül: Yangınlarla ilgili sorunları, eksiklikleri konuşmanın zamanı değil

Mustafa Sarıgül, Kayseri’de “Şu anda yangınlarla alakalı sorunları, eksiklikleri konuşmanın tarihi değil. Şu anda bu yangınları söndürme ve yaraları sarma tarihi,” dedi.

Sarıgül, Kayseri’de parti binasında düzenlemiş olduğu basın toplantısında, Türkiye’nin değişik noktalarında yaşanmış olan yangınların üzücü bulunduğunu söylemiş oldu. “Ciğerlerimiz yanıyor.” diyen Sarıgül, bu mevzuda repertuvar farkında hareket eden bir parti olduklarını söylemiş oldu.

Sarıgül, parti olarak yangınlarla alakalı “devlet anlayışı” ile hareket ettiklerini de vurgulayarak şöyleki devam etti:

“Şu anda yangınlarla alakalı sorunları, eksiklikleri konuşmanın tarihi değil. Şu anda bu yangınları söndürme ve yaraları sarma tarihi. Daha sonraki aşamada bu konudaki görüşlerimizi, düşüncelerimizi saklı tutuyoruz. İleride o görüşlerimizi, bu yangınlar inşallah tekerrür etmez, ederse neler yapmamız icap ettiğini bu halde konuşacağız. Türkiye Değişiklik Partisi olarak yangına benzinle giden bir parti hiç olamayız. Hepimiz parti olarak ülke yansın batsın da Tanrı’ım korusun, bizler çabuk iktidar olalım diyen bir siyasal parti hiç olamayız. Hepimiz fena vakalar çıksın da o olayların üstünden oy alalım, koltuğun arkasından koşalım diyen bir parti hiç olamayız. Şundan dolayı Türkiye Değişiklik Partimizin ana görüşü, ilkin devletimiz sevinçli olacak. Sonrasında partimiz, inşallah aden vatanımıza ihtiyaç duyulan hizmetleri meydana getirecek.”

Yangından mal kaçıran, kötülükler üstünden bürokrasi icra eden parti olmayacaklarını söyleyen Sarıgül, sahada çalışanlara teşekkür ederek yangında hayatını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet diledi.

Sarıgül, yangın üstünden toplumsal medyadan bürokrasi yapmak isteyenlere reaksiyon göstererek “Bugün bürokrasi yapma, kendini gösterme günü değil, yaraları sarma günüdür.” dedi.