Saray’dan bakanlıklara, kabine değişikliği sinyali gibi talimat

0
56
kabine

Kabine değişikliği yapılacağına dair iddialar gündemdeki yerini korurken Saray’dan bakanlıklara atamam ve kararlara imza atmama talimatı verildiği öne sürüldü.

Cumhurbaşkanlığından; Bakanlıklara, bünyelerinde yeni bir atama ve herhangi bir karara imza atmama talimatı iletildi.

AKP 7. Olağan Büyük Kongresi’nde, parti yönetimine bazı yeni isimler girmiş ve birçok isim de çizik yiyerek liste kalmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un koltuklarına yeni isimlerin atanacağı belirtilmişti.

AKP kongresinin hemen öncesinde konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Kabine değişikliği olacak mı?” sorusuna “Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz” cevabını vermişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise, kabine değişikliği yapılacağı iddialarına dair yaptığı açıklamasında, “Cumhurbaşkanımızın takdirinde bir konu. Var ya da yok demek, şu tarihte olacak demem gibi bir şey söz konusu değil ama siz de bilirsiniz. Bu durumlarda bütün tahminler boşa çıkar. Tamamen Cumhurbaşkanının takdirindedir” demişti.