Polis Van’da kayyum atamasına tepki gösterenlere saldırdı, zihinsel engelli genci darp etti

0
89

HDP’nin elindeki üç büyükşehir belediyesine kayyum atanmasını Van’da protesto edenlere polis saldırdı.

Polis saldırısında bir gencin dövüldüğü görüntüler tepki çekerken, polis tarafından darp edilen gencin zihinsel engelli olduğu belirtiliyor.

‘BU KAMU GÖREVLİLERİ YARGILANMAZSA KİMSEYE BİR ŞEY ANLATAMAZSINIZ’

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu söz konusu görüntüleri Twitter hesabından paylaşarak, “Van’da şu görüntüye bakın halka reva görülene bakın yazıklar olsun! Bu kamu görevlileri yargılanmazsa Türkiye’de ve Dünya’da kimseye bir şey anlatamazsınız!” dedi.

HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan da Twitter adresinden, “İşte AKP ‘ nin zorbalığı. Elbetteki hesabını vereceksiniz” sözleriyle görüntüleri paylaştı.

Van’da insafsızca dövülen gencin zihinsel engelli, askerlikten muaf edilmiş bir kişi olduğu ortaya çıktı Bu nasıl bir vicdansızlıktır? Zihinsel engelli birine bunu yapan normal kisiye neler yapmaz..!?

AKP’Lİ VEKİL BİLE TEPKİ GÖSTERDİ

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, görüntülere tepki göstererek “Van’daki bu görüntüler korkunç. Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktırdedi.

‘FAŞİZM NEDİR’ ÖĞRENMEK İSTERSENİZ İZLEYİN

HDP İstanbul milletvekili, gazeteci Ahmet Şık ise görüntüleri “Faşizm nedir? Barbarlık nedir? Öğrenmek isterseniz izleyin” diyerek paylaştı.