Paşinyan: Bölgede barışın tesisi için Türkiye’den olumlu sinyaller aldık

0
20
Nikol Paşinyan

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, “Bölgede barışı tesis etmeye yönelik gündeme dönecek olursak, Türkiye’den bazı olumlu sinyaller aldığımızı söylemeliyim” dedi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye’den bölgede barışı tesis etmeye yönelik bazı olumlu sinyaller aldıklarını söyledi.

Hükümetle olan bir toplantıda konuşan Paşinyan, “Bölgede barışı tesis etmeye yönelik gündeme dönecek olursak, Türkiye’den bazı olumlu sinyaller aldığımızı söylemeliyim” dedi.

Bu işaretlere kıymet verdiklerini belirten Paşinyan, bunlara aynı şekilde yanıt vereceklerini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde yeni dönemdeki programını açıklayan Ermenistan hükümeti, Türkiye’yle ilişkileri düzeltmeye hazır olduklarını açıklamıştı.

Programda, “Ermenistan ile Türkiye arasında diplomatik ilişkiler bulunmaması, kapalı sınırlar, Türkiye’nin Dağlık Karabağ’daki 44 gün savaşa açıkça müdahil olması, bölgesel istikrarı ve barışı olumsuz etkiliyor. Ermenistan, Türkiye’yle ilişkileri ön koşulsuz olarak düzeltmeye her zaman hazırdı. Ermenistan, bugün de Türkiye’yle ilişkileri düzeltmeye yönelik çaba sarf etmeye hazır” ifadelerine yer verilmişti.