Özhaseki: Sol belediyeler hiç yerli ve ulusal değiller, onların derdi sapkın ideolojilere hizmet etmektir

0
33
Mehmet Özhaseki

Bir takım ziyaret ve araştırmalarda bulunmak suretiyle Osmaniye’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partinin İl Başkanlığını ziyaret etti.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Özhaseki, 1946 yılının Türk siyasal tarihinde bir dönüm noktası bulunduğunu söylemiş oldu. Özhaseki, şu ifadeleri kullandı;

 • Yöresel yönetimlerde de 1994 adeta bir milattır. 94 öncesine baktığımız süre çoğu zaman sol belediyelerde şunu gördük. Militan bir kadro hiç yerli ve ulusal değiller, hizmeti hiç düşünmezler. Onların derdi sapkın ideolojilere hizmet etmektir.
 • Su akmazmış umurlarında değil. Çöp dağları birikir patlar insanoğlu ölür umurlarında bile olmaz. Buna kendi şehrim Kayseri’de de, Ankara’da da, İstanbul’da da şahitlik etmiş bir arkadaşınızım. Benim belediye başkanlığı yaptığım yerde büyükşehiri hepimiz soldan teslim aldık.
 • Görünüm aynen şuydu. Şehrin ortasından bir yol gidiyor. Bir taraf sol mafyada bir taraf sağ mafyada. Şehrin yüzde 65-70’ine yakın yerde alt yapı yok. Gecekondu tamamıyla. 6-7 adet park var işgalli mafya işgalinde. Belediye ihalelerine bir tek mafya giriyor.

 • İhaleleri onlar alıyor sağa sola onlar dağıtıyorlar. Belediye borçlu sanayiden gidip iki adet lastik alacak hatırları yok. İki lastik alamazlar büyükşehir belediyesi olarak. Bu şekilde bir ortam. Militan bir kadro, bir çok da teşkilat üyesi çıktı esasen. Onlarda hizmeti hiç düşünmezlerdi.

‘Partimiz şampiyon’

Mazeret üretmeden devamlı hizmet ettiklerini söyleyen Özhaseki, laflarını şöyleki sürdürdü;

 • Hepimiz 94’te İstanbul’da Sayın Cumhurbaşkanımız sonrasında Anadolu’da da birçok ilde hepimiz iş başına gelirken hep şunu söyledik. Biz hizmet edeceğiz. Kimseyi ayırmayacağız. İnsanların dinine, imanına, ırkına ve mezhebine bakmayacağız madem bir toplumda yaşıyoruz her insana hizmet etmek bizim görevimiz.
 • Hepimiz bu şekilde başladık. Hakkaten de sözümüzü tuttuk. Hizmet ettik. Mazeret üretmedik. 28 Şubat süreçlerinde dahi envayi çeşit güçlük çıkardıkları biçimde hizmet etmeye devam ettik.
 • Oldukça şükür başarıya ulaşmış olduk. İnsanlar diğer seçim geldi bizi desteklediler. Öteki seçim geldi tekrar desteklediler. Niçin, bu sebeple çılgın şeklinde çalışıyoruz. Başka bir gayemiz yok. Şeffaflık var. Sonrasında bütçenin o dibinde delik veren bölgeleri tuttuk su biriktiği şeklinde para birikti, bütçe birikti onla da hizmet ettik.
 • Kaçakları da engelledik. Vatandaşta bunu görmüş oldu esasen. Gönül belediyeciliğini prensip edindik. Onların artık duasını alarak hizmet etmek artık bizim birinci görevimiz. Hepimiz bu şekilde çaba ettiğimiz için esasen dört adet yöresel seçim atlattık dördünde de AK Parti birinci partiyiz. Partimizin girmiş olduğu hem yöresel de bununla birlikte genel seçimlerde birinci partiyiz. Şampiyonuz.

‘İki senede 19.5 milyar borçlandılar’

“Seçim öncesinde hepimiz işçi çıkarmayacağız emekçinin hakkını koruyacağız yalnız gariban işçiyi işten atan namussuzdur şerefsizdir dediler“ diyen Özhaseki, laflarına şöyleki devam etti:

 • Karşınızda bir yapı var. Belediyeler açısından söyleyecek olursak bu yapının meydana getirmeye çalmış olduğu tek şey idrak operasyonu. Son yılların konuşulan lafı bu idrak, nelerdir bu idrak. İğren. Bir kelimedir. Idrak operasyonu gerçek dışı demek üç kağıt demek. Olmayanı olmuş şeklinde imlemek emek. Düzgüsel ve karakterli bir insanoğlunun hiç yağmayacağı şeylerdir. Ama Cumhuriyet Halk Partili belediyelerinin birinci mahareti bu.
 • Gerek seçim öncesi gerekse daha sonra idrak operasyonlarıyla devam ediyorlar. Seçim öncesinde bir mağduriyet edebiyatı seçimeler geçti Ankara, İstanbul şeklinde büyükşehirlerde aynı operasyon devam ediyor. Ilkin başladılar. AK Partililer bizim önümüzü kesiyor. Nerde kesmişiz dostlar. Hangi hayırlı işi yapıyordunuz da engel olduk. İstanbul’da 2 ay öncesinde aldığım sayı 2 bin 179 karar gelmiş meclise yüzde 98’ine evet demişiz.

 • Yüzde 2’sine bir tek hayır demişiz. Onlarda ya yeşil alanı talan ediyorlar yahut evrak dahi hazırlayamamışlar bilmiyorlar esasen bu şekilde şeyler olmaz deyip gönderdiğimiz yine hazırlanıp dersinize çalışın gelin diye gönderdiğimiz işler. Ankara’da aynısı. Tekrar başlıyorlar. AK Parti önümüzü kesiyor. Nerden kesiyoruz kardeşim. Borçlanma istiyorsunuz veriyoruz. İller Bankası’ndan bir kuruş dahi bunlara değişik gitmiyor.
 • İstanbul’da 25 yıl süresince bizim misyonumuza ilişkin arkadaşların borçlanma miktarı 2 milyar TL’dir. Peki bunlar. İki senede 19,5 Milyar borçlanma aldılar. Halada önümüzü kesiyorlar diye ağlamaya devam ediyorlar. Seçim öncesinde hepimiz işçi çıkarmayacağız emekçinin hakkını koruyacağız yalnız gariban işçiyi işten atan affedersiniz namussuzdur şerefsizdir dediler, Genel Başkanları dahil.
 • Ne oldu peki, İstanbul’da 12 bin kişiyi işten attılar. Gariban emekçi insanları insan Tanrı’tan korkar ya. Hani onu atan namussuz onursuz oluyordu. Niye attınız. Iyi mi atarsınız ya ekmeğinde insanoğlu o ekmek vermediğiniz erkek akşam aç. Tanrı’tan korkun fakat kıydılar.