Mutluluk Partisi’nden ittifak çıkışı: Bütün partilerle dirsek teması içerisindeyiz

0
24
Abdülkadir Karaduman

Partisinin Edirne İl Başkanlığı’nda ittifak tartışmalarına ilişik değerlendirmelerde bulunan Mutluluk Partisi Mebus Abdülkadir Karaduman, “Mutluluk Partisi bugün herhangi bir ittifakın içinde değildir. Mutluluk Partimiz tüm partilerle dirsek temasındadır” dedi.

Karaduman, Edirne’de parti binasında icra ettiği açıklamada bütün partilere eşit mesafede olduklarını, hiç bir ittifakın içinde olmadıklarını söylemiş oldu.

‘İTTİFAK TARTIŞMALARI ÜLKENİN GERÇEK MESELELERİNİ GÖLGELİYOR’

Bütün partilerle dirsek teması içinde olduklarını anlatım eden Karaduman, “Mutluluk Partimiz tüm partilerle dirsek temasındadır, hiç bir partiye hasım değildir, ülkemizin problemlerine çözüm aramaktadır. Şu sebeple bugün ülkemizin içinde bulunmuş olduğu şartlar ve bu şartları ortadan kaldıracak bir iklime gereksinim varken seçim sathı mahalline bir girilmemişken, seçim tartışmaları ve ittifak tartışmalarının bugün ülkenin reel meselelerini gölgelediği kanaatindeyiz. Bugün Mutluluk Partisi ülkenin temel sorunlarıyla ilgilenmeyi, insanlarımızın da beklentisini karşılamayı bir bürokrasi seçimi olarak kabul ediyor. Bilhassa ittifak tartışmalarının da içinde bulunmayı bugünkü insanların yaşamış olduğu problemlere bakıldığında bu tartışmaları yerinde bulmadığımızı anlatım etmek istiyorum” dedi.

‘ASİLTÜRK’ÜN AÇIKLAMALARI YANLIŞ DEĞERLENDİRİLDİ’

Karaduman, Mutluluk Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün açıklamalarına ilişik de, “Mutluluk Partisi bugün herhangi bir ittifakın içinde değildir. Sadece yarın seçim sürecine girildiği takdirde ittifaklarla alakalı bir karar alacaktır. Hem de Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Sayın Asiltürk’ün açıklamalarında bir kurultay çağrısı mevzubahis değildir. Sayın Asiltürk’ün açıklamalarında önümüzdeki kurultay öncesi yetkili organların bir emek verme yürütmesi ile alakalı Türkiye’nin geldiği nokta ve partinin yapması ihtiyaç duyulan bazı çalışmalarla alakalı bir değerlendirme yaptı. Oradan bir ittifak değerlendirmesi yapmış olmak zorlama bir değerlendirme olur, oradan kurultay değerlendirmesi yapmak da zorlama bir değerlendirme olacaktır” diye konuştu.