Mutluluk Partisi’nden Asiltürk’e cevap: Partimizin yetkili kurulları ve karar organları bellidir

0
67
Saadet Partisi

Erdoğan’la ittifak görüşmeleri icra eden Mutluluk Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün Karamollaoğlu’na karşı icra ettiği paylaşımlara ait izahat icra eden parti sözcüsü Birol Aydın, “Mutluluk Partisinin yetkili kurulları ve karar organları bellidir” dedi. Partinin eski genel başkanı Mustafa Kamalak da dikkat çeken mesajlar verdi.

Erdoğan’la ittifak görüşmeleri icra eden Asiltürk’ün Twitter’da icra ettiği paylaşımların peşinden mevzuya ait izahat icra eden Mutluluk Partisi Sözcüsü Birol Aydın, “Mutluluk Partisinin yetkili kurulları ve karar organları bellidir” dedi.

“Yeniden aynı biçimde tüzüğümüzde kurultay kararının iyi mi alınacağı yazılıdır. Partimizin karar organları olan Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kurulu üyelerimiz de örgüt mensuplarımızın hepsi da bu süreçlerin iyi mi işlediğini iyi bilmektedir” diyen Aydın, laflarını şu şekilde sürdürdü:

“Ülkemizin ve insanımızın yüz yüze kalmış olduğu problemlere sebep olan yanlış politikalara, tasarruf ve davranışlara da hangi saiklerle itiraz ettiğimiz ise milletimizin malumudur. Mutluluk Partisinin kesin duruşu ortadadır ve up uzun bir süredir kamuoyunun geniş kesimleri tarafınca takdirle takip edilmektedir.

Kazandığımız bu geniş alaka ve takdirin gün geçtikçe arttığının bilinci ve sorumluluğuyla; muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun öncülüğünde, GİK üyelerimiz, İl/İlçe Başkanlarımız ve partimizin her bir kademesinde vazife icra eden mensuplarımızın hepsi, ülkemizdeki kutuplaşma zeminlerini ortadan kaldırmak, hak ve adalete dayalı bir Türkiye’yi tesis etmek ve hep beraber daha güzel bir gelecek inşa etmek için gece gündüz iş yapmaktadır ve bu anlayışla çalışmaya da devam edecektir.”

KAMALAK: YANLIŞ İŞLER

Mutluluk Partisi’nin eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak da, Asiltürk’ün mesajları üstüne Twitter hesabından dikkat çeken mesajlar paylaştı.

Asiltürk’ün yazıklarının derhal peşinden “Yanlış işler…” diye yazan Kamalak, daha önceki Ailtürk-Erdoğan görüşmeleri peşinden paylaşmış olduğu “Vebali büyük olanla ittifak olmaz” paylaşımını da yine paylaştı.