Muharrem İnce’den Zeydan Karalar’a ‘poster’ tepkisi

0
29
Muharrem İnce

Memleket Partisi Adana kurucusu Muharrem İnce kente ziyareti öncesi zabıta ekiplerince afişlerinin indirtilmesi sebebiyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a reaksiyon gösterdi.

Merkez Seyhan ilçesi Ziyapaşa Caddesi’nde meydana getirilen açılış töreni öncesi konuşan İnce, zabıta ekiplerince afişlerinin indirtildiğini iddia ederek Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a reaksiyon gösterdi.

İnce, “Zeydan Karalar, sen Muharrem İnce’nin afişlerinden ne istiyorsun da zabıtaya indirttin. Burası Adana, burası İnce Memed’in memleketi onun benzer biçimde davran Abdi ağa benzer biçimde davranma. İnce Memet benzer biçimde davran. O afişlerin, bayrakların içinde belediyenin, müteahhittin, hazinenin, rantın parası yok. Emek ürünü var. O otobüste 81 cesur insanoğlunun parası var orada. İllerde de o cesur insanların parası var. Senden o afişlerin parasını alacağım haberin olsun. Abdi ağalara yer yok. Benim adım İnce Muharrem sende İnce Memed’e yakışır benzer biçimde davran. Ne diye indiriyorsun benim afişimi. Bak lazım olurum sana bigün. Unutma bunu. Yazarım defterin bir kenarına” diye konuştu.

İstanbul’da kendilerini bir ilçe belediye başkanının ziyaret ettiğini, yardımda bulunmak istediğini de söyleyen İnce, “Helal parayla asılmış afişlere dokunma, çarpılırsın. En yakın zamanda buraya İl Kongresi için tekrar geleceğim ve afişlerimi asacaksınız, göreceğim” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA DA TEPKİ GÖSTERDİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Saraydan para alıp parti kuranlar var’ ifadesine de tepkisini yayınlayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, hemen sonra şunları söylemiş oldu:

“Bizim 3 milletvekilimiz Meclise bir önerge hazırladılar. Saraydan para alan, parti kuran kimse Meclis bunu araştırsın dediler. Bu önergenin işleme girebilmesi için 20 mebus lazım. Hepimiz yeni kurulduk ve 3 mebus lazım. Madem iddiayı ortaya atıyorlar gelip imza desteği vermeleri lazım fakat kimse gelip imza desteği vermemiş. Saraydan para alıp parti kuran onursuz, ahlaksızdır. Para almadan saraydan aldı diye de kara çalma atan şerefsizdir, alçaktır. Ben sesimi çıkartınca bizler Muharrem İnce’yi kastetmedik dediler. Kimi kastettin. Çıksın Ali Babacan, Mustafa Sarıgül, Ahmet Davutoğlu da konuşsun. Benden başka da niyeyse kimse konuşmuyor. Anlamıyorum.”