Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na ‘panel’ daveti

0
23
Muharrem İnce

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu televizyonda ‘panel’a çağrı etti.

İnce, “Yeni bir töre başlatalım. Siyasette hasım değil, rakibiz bizler. Bizler Türkiye’nin önünü açalım. Madem Türkiye’nin ‘demokrat amcası’ sizsiniz. Madem demokrat amcalığa soyundunuz. Haydi, gelin televizyona, karşılıklı konuşalım” dedi.

İnce, Muğla’da partisinin il ve ilçe başkanlığını açtıktan sonrasında Denizli’ye geldi.

Eskiden parti genel başkanlarının Türkiye’deki tv kanallarında aleni oturumlara katıldığına değinen İnce, “Yuvarlak masa etrafına otururdu, tartışırlardı. Denizli’den sesleniyorum. İster parti genel başkanı olsun talep eder Cumhurbaşkanı talibi olsun. Televizyonda Türkiye’nin ekonomisini, sağlığını, S-400’ünü, F- 35’ini, mavi vatanını, tarımını, eğitimini, sanayisini, vergi oranlarını, dış politikasını tartışacak karşımda yarışmacı arıyorum. O şekilde iki süslü kelime edip kenara çekilmek yok. ‘Sizi seviyorum’ demekle olmaz. Türkiye’nin derin sorunları var. Herkesi meydana çağrı ediyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu televizyonda aleni oturuma katılmaya çağrı eden Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, “Senelerdir CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu oldukça haklı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı televizyona çağrı etti. Sayın Kılıçdaroğlu, eski genel başkanım, haklısınız çağrı etmekte. Sayın Kılıçdaroğlu, şimdi ben size bir teklifte bulunayım. Birlikte televizyona çıkalım. Niçin partiden ayrıldığımı, bir ben anlatayım bir de sen anlat. Bir de ulus bunu bir dinlesin. Haydi gel. O çıkmıyorsa sen çık. Bizler yeni bir töre başlatalım. Siyasette hasım değil, rakibiz bizler. Bizler Türkiye’nin önünü açalım. Madem Türkiye’nin ‘demokrat amcası’ sizsiniz. Madem demokrat amcalığa soyundunuz. Haydi, gelin televizyona. Karşılıklı konuşalım. Siz ikna ederseniz oyları siz alın. Ben ikna edersem ben alayım. Ben hazırım. Sayın Erdoğan ile de Sayın Kılıçdaroğlu ile de Sayın Akşener ile de beraberce, cumhurbaşkanı talibi olarak ismi geçen beraberce televizyonlarda münakaşaya hazırım” diye konuştu.