Muharrem İnce’den Kemal Kılıçdaroğlu’na: Beni niye sattınız?

0
25
Muharrem İnce

Partisinin il başkanlığı için Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine giden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, icra ettiği konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

İnce icra ettiği açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Oldukca oy almamı istemiyorlar. Para harcamadılar. Devletten aldıkları gömü parasını harcamadılar. Kasada tuttular. Seçim bittikten sonrasında kongre kazanmak için para harcadılar. Televizyona çıkartma diyor. Ya bunlar bana oy verdiler mi vermediler mi? Bence oy vermedi bunlar. Vermedi bunlar oy. Bana diyor ki CHP’den niçin ayrıldın. Ya hanginizin benim kadar emeği var. 42 yıldır savaşım ettim. Pes ettim artık. Sizin entrikalarınızla uğraşamam dedim. Hem muhalefeti aynı zamanda iktidarı sandığa gömmek için yola çıktım. Ben CHP’liyim CHP’den başka yere oy vermedim. Elim AK Parti’ye gitmez fakat bu CHP de artık Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi değil, çizgisinden uzaklaştı’ diyorsan senin zeminin tam Memleket Partisi’dir.”

‘Kazanacağım diye korktular’

Kılıçdaroğlu’ndan hususi bir ricası bulunduğunu da dile getiren İnce, “Gel sizinle hususi tartışalım. Sayın eski Genel Başkanım. Partiden niçin ayrıldım. Seçim gecesi beni niye sattınız? Niye 12 bin sandığa müşahit koymadınız. Niçin sistemi çökerttiniz? Niçin bana neticeleri vermediniz? Niçin bana oy vermediniz? Gel bu tarz şeyleri tartışalım. Madem demokratsın, ilkin gel benimle bir tartış. Bakalım kim haklı, kim haksız, kim Muharrem İnce’yi mağdur etmiş. Kim Muharrem İnce’ye haksızlık yapmış. Kazanacağım diye partiyi yönetenler, kazanacağım diye korktular. Aşağıya çekmek için uğraştılar. Gel televizyona ilkin benimle tartış. Ak koyun karakoyun çıksın ortaya” dedi.