Muharrem İnce’den, bağış kampanyası başlatan Erdoğan’a: Sen niye varsın?

0
28
Muharrem İnce

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, sosyal medya hesabı üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a kampanya tepkisi gösterdi. İnce, Vatandaş kendi OHAL’ini ilan etsin, bağış yapsın… Sen niye varsın?” diye sordu

AKP‘li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam korona salgını ile mücadele kapsamında bağış kampanyası başlatması, Türkiye’nin gündemine oturdu.

Yurttaşlar zor günlerde devletin yurttaşa yardımcı olması gerektiğini dile getirdikleri binlerce sosyal medya paylaşımı gerçekleştirdi.

Muhalefet paritisinin milletvekillerinin yanı sıra birçok gazeteci, akademisyen, ekonomist, siyasi figür de bağış kampanyası başlatılmasını eleştirdi.

En sert tepkilerden biri ise AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı yarışına giren Muharrem İnce’den geldi. İnce, Erdoğan’ın konuşmasının ardından yaşanan gelişmeye sosyal medya hesabından attığı tweet ile tepki gösterdii.

İnce şu ifadeleri kullandı:

“Büyük devletler vatandaşlarına yardım için büyük bütçeli paketler açıklarken, “Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık, bir 40 daha harcarız” diyenler vatandaştan bağış dileniyor, canlı yayında İBAN açıklıyor. Vatandaş kendi OHAL’ini ilan etsin, bağış yapsın… Sen niye varsın?”