Muharrem İnce: İktidarımızda küçüklere 3 dil öğreteceğiz

0
22
Muharrem İnce

İnce, partisinin il başkanlığının açılışı için Ağrı’ya gitti. İl başkanlığının açılışının peşinden esnafı ziyaret eden İnce, seçmenlerle söyleşi etti.

Duvar’ın haberine gore, Cumhurbaşkanı talibi olduğunda eğitimde 3 dil öğreteceklerini vaat ettiğini hatırlatan İnce, “Pedagojik cümlelerimi aynen yeniden edeyim. Asılsız haber yaptılar orada, açıklamama karşın gerçek dışı haber yaptılar. Ben cumhurbaşkanlığı seçiminde bir şey söyledim. Dediğim lafın arkasındayım aynısını söylüyorum” diye konuştu.

Habertürk yayınındaki laflarını çarpıtıldığını söyleyen İnce, “Bizim iktidarımızda çocuklarımıza 3 dil öğreteceğiz. Bir, resmi dilimiz Türkçeyi öğreteceğiz. İki, çocuğun anasından öğrendiği, evinde konuşmuş olduğu dili öğreteceğiz. Üç, internasyonal bir dil öğreteceğiz. İngilizce, Fransızca, Almanca… Bun bu cümlemi söyledim fakat gerçek dışı haber yaptılar. Ben lafımın arkasındayım, küçüklere 3 dil öğreteceğiz” dedi.

İnce ne demişti?

İnce, Habertürk’te katılmış olduğu yayında Kürtçe eğitimle alakalı “Pedagojiye uygunsa bilin ki üniter devlete de uygundur. Fakat pedagojiye müsait değil bu” demişti.