Muharrem İnce, Ağrı’da: Sıkışmışsınız AKP ile HDP arasına başka hiç bir yere gitmiyorsunuz

0
22
Muharrem İnce

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin il başkanlığının açılışını yapmak için Ağrı’ya geldi. Açılışta konuşan İnce, “Kendinize şunu soracaksınız. Sıkışmışsınız AKP ile HDP arasına başka hiç bir yere gitmiyorsunuz. Size hizmet etseler de etmeseler de ayrım etmiyor.” dedi.

Parti binası önünde il teşkilatı ve partililerce karşılanan İnce, açılış öncesinde icra ettiği konuşmasında Ağrı’nın mühim bir hayvancılık kenti bulunduğunu söylemiş oldu. Ağrı’ya son 6 ayda ikinci kere geldiğini belirten İnce, Ağrılı seçmenlerin HDP ile AKP içinde kaldığını söylemiş oldu.

İnce, laflarına şöyleki devam etti:

“Tanrı’ın izni ile bunu yapacağız. Fakat siz de kendinize şunu soracaksınız. Sıkışmışsınız AKP ile HDP arasına başka hiç bir yere gitmiyorsunuz. Size hizmet etseler de etmeseler de ayrım etmiyor. Ya AKP’ye yahut HDP’ye oy veriyorsunuz. Bakın bu doğru değil. AK Parti’yi de HDP’yi de bırakın Memleket Partisi’ne gelin. Size laf veriyorum. Bizim sloganımız mavi. Projemiz 3 B. Bu memleketi barıştıracağız. Madenci ile çevreciyi barıştıracağız. Sendikacı ile patronu barıştıracağız. Sünni ile Alevi’yi barıştıracağız. Kürdü ile Türkü barıştıracağız. Bu memleketin tüm tüm evlatlarına 3 dil öğreteceğiz. Bir resmi dil Türkçe’yi öğreteceğiz. İki çocuğun anasının konuşmuş olduğu dili öğreteceğiz. 3 internasyonal bir dil öğreteceğiz. Üretim ekonomisi kuracağız. Hayvancılığı geliştireceğiz. Sizlerden istediğim şu. Ne Cumhur ne Ulus tek yol Memleket. Yardımcı isterim sizlerden. 50 artı 1’i alacağız.”

İnce, konuşmasının peşinden il başkanlığının açılış kurdelesini partililerle beraber kesti. Parti binasının açılışından sonrasında davul zurna eşliğinde Cumhuriyet Caddesi’nde esnafı ziyaret eden İnce, Ağrı’dan Erzurum’daki il binasının açılışını yapmak suretiyle yola çıktı.