Milli Savunma Bakanı Akar, Libya’da üçlü toplantı gerçekleştirdi

0
26
Hulusi Akar, Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ve Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ve Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile bir araya geldi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile geldiği Libya’nın başkenti Trablus’ta, Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığında incelemelerde bulundu. Ardından Başbakanlık Sarayı’na geçen Akar, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ile üçlü toplantı gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından Akar, es-Serrac ve el-Atiyye, heyetlerarası toplantıya başkanlık etti. Toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler de katıldı. Öte yandan, Milli Savunma Bakanı Akar, toplantı öncesinde Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye’yle, üçlü toplantının ardından ise Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile bir araya geldi.

Bu toplantıların öncesinde Akar ve Güler, Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığında personel ile öğle yemeğinde bir araya geldi. AA’nın aktardığı habere göre, yemeğin ardından bir konuşma yapan Akar, Libya’nın birliği için gerekli gayreti göstermeye devam edeceklerini söyledi. Akar, “Birçok fitne, fesat, çeşitli girişimler var. Bunların hiçbirine boyun eğmeden, ‘Libya Libyalılarındır’ diyerek Libya’nın BM tarafından tanınan meşru hükümetinin yanındayız. Buna da devam edecek ve inşallah bize verilen vazifeyi başaracağız” diye konuştu.