MHP’den kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

0
89

Kayyum darbesiyle görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı HDP’li Başkan Adnan Selçuk Mızraklı’nın yerine atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na belediyede ziyaretler sürüyor.

Başkan vekili Güzeloğlu’nu bugün MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti.

Güzeloğlu, kendisine “bayrak ve Kur’an-ı Kerim hediye eden” MHP İl Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini Belediye meclis salonunda ağırladı.

Üzerinde Türkçe ve Kürtçe Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yazısı yazılan salonda fotoğraf çekilirken, fotoğraflar valiliğin resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı.

19 YIL SONRA İLK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde bugün gerçekleşen MHP ziyareti 19 yıl sonra Belediye’ye gerçekleşen ilk ziyaret olma özelliğini taşıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli Başbakan Yardımcısı iken 5 Eylül 2000 tarihinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini ziyaret etmiş ve HADEP’li Başkan Feridun Çelik’in konuşmasını alkışlamıştı. Çelik’te Bahçeli’ye bir demet çiçek vermiş ziyaret, yazılı ve görsel medyada, “tarihi ziyaret” olarak değerlendirilmişti.

MHP yönetiminin 2016 ve 2019 yılları arasında yine Gültan Kışanak’ın görevden alınıp yerine atanan Cumali Atilla’yı da ziyaret etmediği öğrenildi.