Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Muhalefeti de iktidarı da yerlerinden edeceğiz

0
36
Muharrem İnce

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, partisinin Bursa  il binasının açılışını katıldı. Açılış töreninde konuşan İnce, yapılacak ilk seçimde sandıktan birinci parti olarak çıkacaklarını söylemiş oldu.

29 günde 52 ilde örgüt kurduklarını anlatım eden İnce, “İnşallah seçimlerde birinci olacağız. Bizler buna inanıyoruz. Muhalefeti de iktidarı da yerlerinden edeceğiz. Eski Türkiye’de güzel bir tane vardı. Televizyona çıkıp tartışıyorlardı. Şimdi cumhurbaşkanlığı aday adaylarını televizyona çağrı ediyorum. Türkiye’nin sorunları var, bu sorunları tartışalım. Siyasal parti genel başkanlarına, cumhurbaşkanlığı aday adaylarına sesleniyorum. Gelin, dilediğiniz tv kanalında tartışalım. Memleket Partisi olarak laf veriyoruz, çalmayacağız çaldırmayacağız” dedi.

Partisinin vaatlerini de sıralayan İnce, gençlere seslendi. Gençlerin gülmece yapacağı ortam sağlanacağının sözünü verdiğini söyleyen İnce, “Gençlere diyoruz ki ben sizin gülmece anlayışınıza, zekanıza güveniyorum. Fazlaca yakında zamanda cumhurbaşkanı ile makara yapacaksınız, ince espriler yapacaksınız. Rahmetli Demirel’in karikatürleri vardı, şimdi kimse Erdoğan’ın karikatürünü çizemiyor. Ben sizin gülmece anlayışınıza ve zekanıza güveniyorum. Cumhurbaşkanı ile makara yapacaksınız” diye konuştu.