Mahir Ünal: AK Parti’nin son imtihanı kendisiyledir

0
49
Mahir Ünal

Samsun’da partisinin İl Haber alma Meclisi toplantısına katılan AKP Öbek Başkanvekili ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Büyük mücadelelerin, büyük davaların son sınaması kendisiyledir. Şu anda hepimiz son sınavımızı veriyoruz. 15 Temmuz, 17-25 Aralık şeklinde birçok badire atlatmış AK Parti teşkilatlarının son imtihanı kendisiyledir” diyerek iktidar içerisindeki gerilimleri doğrulayan bir izahat yapmış oldu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AKP Mebus Ahmet Demircan’ın açılış konuşmalarının arkasından laf alan Mahir Ünal, AKP’ye dair değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

AKP’nin birçok badireden ‘başarıyla çıktığını’ korumak için çaba sarfeden Ünal, sözlerinin devamında iktidar içerisindeki güç savaşlarını ve anlaşmazlıkları doğrulayacak biçimde şunları dile getirdi:

“Hepimiz siyaseti ötekiler şeklinde kuru bir iktidar kavgası olarak görmüyoruz. Hepimiz siyaseti insanoğlunun ve insanı değerlerin, insanoğlunun üstünde yükseldiği ahlakı, merhameti, inancı yaşatmak için bu siyaseti yapıyoruz. Hepimiz Tayyip Erdoğan’da bunun mücadelesini gördük. Bazıları 20 sene oldu ‘siz yoruldunuz’ diyor. Ben 20 senedir bu davanın içerisindeyim. Ben AK Parti’de bir bitkinlik görmüyorum. Ne görüyorum? Büyük mücadelelerin, büyük davaların son sınaması kendisiyledir. Şu anda hepimiz son sınavımızı veriyoruz. 15 Temmuz, 17-25 Aralık şeklinde birçok badire atlatmış AK Parti teşkilatlarının son imtihanı kendisiyledir. Son sınanması kendisiyledir. Tanrı’ın izniyle hepimiz bu imtihanı da aştığımızda birbirimizi Tanrı için sevip, Tanrı için kardeş olduğumuzda bu imtihanı da aşacağız. Bundan güvenilir olun. Büyük mücadelelerin son sınanması son sınavı kendisiyledir. Bunu bir son sınanma olarak görün.”