Macron: Erdoğan ile Fransa’nın köktencilik İslamcılık mücadelesini görüşmek isterim

0
97
Macron Erdoğan

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO, Suriye, Libya, Dağlık Karabağ ve Fransa’nın “köktencilik İslamcılık” mücadelesini görüşmek istediğini kaydetti. Erdoğan’a “köktencilik İslamcılıkla” mücadelenin hiç bir halde İslam dinini hedef almadığını anlatacağını anlatım eden Macron, Erdoğan ile yapılabilecek iş donanması alanlarını konuşacağını söylemiş oldu.

Macron, Elysee Sarayı’nda düzenlemiş olduğu basın toplantısında, NATO Zirvesi kapsamında kendisinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müzakere yapmayı istediğini aktararak, “Bu iyi bir şey. Birbirimizi görmeye ihtiyacımız var” dedi.

Erdoğan ile derin düşünce ayrılıklarının bulunduğunu dile getiren Macron, “Düşünce ayrılıkları olsa da birbirimizle konuşmalıyız ve konuşmaya devam etmeliyiz” ifadesini kullandı.

Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile NATO, Suriye, Libya, Dağlık Karabağ ve Fransa’nın “köktencilik İslamcılık” mücadelesini görüşmek istediğini kaydetti.

Erdoğan’a “köktencilik İslamcılıkla” mücadelenin hiç bir halde İslam dinini hedef almadığını anlatacağını anlatım eden Macron, Erdoğan ile yapılabilecek iş donanması alanlarını da konuşacağını söylemiş oldu.

Macron, insan ve gazetecilerin haklarına ilişik mevzularda ve ikili ilişkilerde daima aleni bulunduğunu, baş başa görüşmelerde aleni halde konuşmuş olduğu için kamuoyuna karşı da bunu yaptığını aktardı.