Kılıçdaroğlu’ndan teşkilat içi çekişmelere uyarma: Kim kavga ederse kapının önüne koyacağız

0
34
Kemal Kılıçdaroğlu

Gaziantep’te CHP Belediye Başkanları Çalıştayı, CHP lideri Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Çalıştayın açılışında konuşan Kılıçdaroğlu, Gaziantep’e yönelik mesajlar vererek, “Başkanlarımız Gaziantep’i gezdiler. Bir dönüşüm, bir değişiklik, kabul var” dedi.

Ilkin HDP İzmir il binasına hemen sonra da AK Parti Diyarbakır Hani ilçe binasına meydana getirilen saldırılara değinen Kılıçdaroğlu, “Saldırıları hiç kabul etmiyoruz. Bizim bürokrasi anlayışımız fikirlerin, hizmetlerin yarışmasıdır. Bu yarış, Türkiye’yi aydınlığa çıkarır, sulh ortamı sağlar. Hiç bir çocuğun yatağa aç girmemesinin yolunu açar” ifadelerini kullandı.

Kendi partisine yönelik özeleştirilerde de bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu:

“Antep nüfusu artıyor fakat bizim mebus sayımız artmıyor. Suç kimde? Anteplilerde değil. Eksiklik, yanlışlık var ise bizde. Fakat bu tabloyu değiştireceğim. Birbiriyle kavga eden, birbirlerini yiyen bir teşkilat istemiyorum. Kim kavga ederse kapının önüne koyacağız. Gün hizmet, emek verme günüdür. Bizim 2 milletvekilimiz var. Bir devre burası CHP’nin kalesiydi, Celal Doğmuş şeklinde bir efsaneleşmiş vardı. Ne oldu da Gaziantep bu hale geldi? Hizmet yarışı olacak burada. Mesele değil, hizmet üretmeliyiz. Mevcud sorunları iyi mi çözeceğimizi anlatacağız.”

‘Rüşvetçi büyükelçileri Türkiye’ye geri çağıracağız’

İktidara geldiklerinde yapacaklarını da özetleyen Kılıçdaroğlu, laflarını şöyleki sürdürdü: “Dostlarımızla birlikte ilk yapacağımız iş, TBMM’ye birinci hafta içerisinde ‘Siyasal Terbiye Yasası’nı sevk etmektir. İlk yedi gün içerisinde rüşvetçi büyükelçilerin tamamını Türkiye’ye geri çağıracağız. İlk yedi gün içerisinde ensafın bankalardan çekmiş olduğu kredilerin faizlerini sileceğiz. Çiftçilerin de faizlerini sileceğiz. İktidarımızın ilk 6 ayında Türkiye’de hepimiz muazzam bir değişiklik görecek.”