Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın “Söke söke alırlar o paraları sizden” ifadelerine cevap

0
41
Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu, “Kanal İstanbul’un temel atma töreninde” kendisini hedef yayınlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap verdi. Erdoğan’ın; İktidar olmaları halinde projedeki şirketlere para ödemeyeceklerini söyleyen’ muhalefete, “Söke söke sizden bu paraları internasyonal tahkim kanalıyla da alırlar” ifadelerine cevap veren Kılıçdaroğlu, “Bizlere sökmez Erdoğan” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kanal İstanbul Sazlıdere Köprüsü Temel Atma Töreni” adıyla duyurulan törende, muhalefeti hedef gösterdi.

Erdoğan, “Yatırımcıları tehdit ediyorlar. Şu hale bak ya… ‘Hepimiz geliyoruz, geldiğimizde bilesiniz ki size ödeme yapmayacağız.’ Sizin elinizden yatırımları alacağız. Siz iyi mi devlet yönetimine talipsiniz ya. Söke söke sizden bu paraları internasyonal tahkim kanalıyla da alırlar. Bu tarz şeyleri öğren” dedi.

‘BİZE SÖKMEZ’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da toplumsal medya hesabından meydana getirdiği paylaşımda Erdoğan’a şu yanıtı verdi:

“Erdoğan nihayetinde niçin seçimden kaçtığını söylemişsin, iktidarı kaybedeceğini biliyorsun. Yabancılara da ‘Türkiye’den paranızı söke söke alırsınız’ demişsin. Bizlere sökmez Erdoğan. Ben haram yemedim, gemilerim yok, kabahat örgütleri beni tanımaz, rehin alamaz. Ben benim, sen de sen…”