Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Senin gücün bana yeter mi sanıyorsun?

0
28
Kemal Kılıçdaroğlu

CHP’li lideri Kılıçdaroğlu, hakkındaki fezleke düzenlemesiyle alakalı çekmiş olduğu videoda Erdoğan’a seslenerek, “Hadi dokunulmazlıkları kaldıralım. Senin gücün bana yeter mi sanıyorsun? Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın, hadi oradan!” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Sevgili halkım, arkadaşlarım, yol dostum ve sevgili ergenler… Biliyorsunuz ki, hakkımda düzenledikleri fezlekeyi TBMM’ye hafta içerisinde gönderdiler. Hapse atmak istiyorlar beni. Bilmenizi istiyorlar bunu. Şundan dolayı korkmanızı istiyorlar. Sakın ha korkmayın ergenler, sakın umudunuzu kaybetmeyin” dedi.

Videonun sonucunda Erdoğan’a iki çift sözü bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“SENDEN ÇEKİNMİYORUM”

“Sen bana ne yapabilirsin? Sen ve senin avenelerin bana ne yapmadınız ki bundan sonrasında yapacaklarından korkalım. Senin iktidarında bana ve aileme yaşamadık ne bıraktınız ki senden zerre kadar çekineyim. Erdoğan, senin bu dünyada çoktan unuttun şeyi hatırlatayım sana. Bu can emanet bu bedene, sonucunda sararlar kefene. Kılıçdaroğlu bu kadar fanidir bu dünyada. Hadi dokunulmazlıkları kaldıralım. Senin gücün bana yeter mi sanıyorsun? Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın, hadi oradan!”

Kılıçdaroğlu, tweete ise “Beni hapse attıracakmış, bir an tereddüt edersem namerdim! Türkiye’nin hafızasında bigün solacaksın Erdoğan ve bunun için ödenecek ne karşılık var ise başım üzerine. Meydan okuyorum” benzer biçimde not düştü.