Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Sen bir beka sorunusun

0
28
Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. “Namazdan çıkıyorsun, avluda küfür kıyamet… Ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, sen bir beka sorunusun” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Erdoğan’a tepki gösterdi.

“Namazdan çıkıyorsun, avluda küfür kıyamet…” diyen Kılıçdaroğlu, “Ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum. Milletin aklıyla, değerleriyle, alay eden sensin Erdoğan!” ifadelerini kullandı.

“BİR DEDİĞİN DİĞER DEDİĞİNİ TUTMUYOR”

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Bir televizyon programında ‘sığınmacı alacağız, bu bir cibilliyet meselesi’ diyorsun; yarım saat sonra uyanıp “sınırlara duvar örüyoruz” diyorsun. Bir dediğin diğer dediğini tutmuyor. Ne söylediğinin farkında değilsin.”

Erdoğan’a çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, “Gel milletimize dönelim, onlar söylesinler; bu ülkeye akın akın sığınmacı geliyor mu, gelmiyor mu? Etraflarına bakarak mahallelerinden söylesinler, belli ki sen saraylardan göremiyorsun” dedi.

“GERÇEKLE YÜZLEŞECEKSİN”

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Özetle Erdoğan, sen bir beka sorunusun. Ülkenin demografik yapısını alenen tehlikeye attın. Seçimden de kaçtığın için, halkımız sana gerçek fikrini “şimdilik” iletemiyor. Ama gün gelecek göreceksin, sen de gerçekle yüzleşeceksin!”