Kılıçdaroğlu’ndan ‘CHP gemisi’ açıklaması: Hopa’dan başlayarak Hatay’a kadar tüm deniz kıyılarını gezecek

0
24
Kemal Kılıçdaroğlu

Ziyaretlerde bulunmak için Samsun’a gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İlk olarak Tütün İskelesi’ne geçti, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla denize çelenk bıraktı. Kılıçdaroğlu, arkasından denize kıyısı olan illerin ziyaret edileceği ‘CHP gemisi’ni uğurladı.

​Gazetecilere de izahat meydana getiren Kılıçdaroğlu, “‘CHP gemisi’, Hopa’dan başlayarak, Hatay Samandağ’a kadar tüm deniz kıyılarını gezecek. Gidilen yerlerdeki balıkçılarla görüşülecek ve sorunları dinlenecek şundan dolayı her bölgenin kendine nazaran sorunları var. Bu sorunları ayrı ayrı raporlayacak, Genel Merkez’e verecek. Türkiye, coğrafya olarak soluk kesen bir konumda, 3 tarafı denizlerle çevrili ek olarak kendi kara sınırları içerisinde Marmara Denizi var. Marmara’daki sorunları hepimiz görüyor, müsilajın yarattığı tahribatları görüyoruz. Balıkçılarımızın da sorunları var, bu sorunları gündeme getirmek ve raporlamak istiyoruz. Programımızın Samsun’dan başlamasının mühim bir nedeni var. Samsun, Reha Savaşı için muazzam bir şehir, o nedenle Samsun’da olduğum için oldukca mutluyum. Sorunları saptama noktasında çabanın ilk adımının Samsun’da atılması bizim için oldukca kıymetli” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması CHP’nin Twitter hesabından da paylaşıldı. Paylaşıma “Bu vapur, Hopa’dan başlayıp Hatay’a kadar denize kıyısı olan 28 ilin tamamına uğrayacak, denizden geçinen insanlarımızın, sektörün sorunları dinleyecek, raporlaştıracak.’ Genel Başkanımız, ortalama iki ay sürecek yolculuğun startını, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda Samsun’da verdi” notu düşüldü.