Kılıçdaroğlu’ndan ‘Ceren Özdemir’ paylaşımı

0
61
Kılıçdaroğlu'ndan 'Ceren Özdemir' paylaşımı 1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu’nun Altınordu ilçesinde, Özgür Arduç isimli erkek tarafından bıçaklanarak katledilen Ceren Özdemir hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan paylaşımda bulundu.

Ceren’in katili cezaevine gönderildi
Ceren’in katili cezaevine gönderildi

Kılıçdaroğlu, Ceren Özdemir’i unutmayacağını, unutturmayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı görüntülü paylaşımda şu mesajı verdi:

“Ceren Özdemir, ‘Doğum günümde hediye almayın, beni unutmayın yeter.’ demişti. 6 Aralık onun doğum günüydü. Ceren, seni unutmayacağım kızım. Söz veriyorum, asla unutturmayacağım.”

NE OLMUŞTU?

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, Özgür Arduç isimli erkek tarafından bıçaklanarak katledilmiş, katil Özgür Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İlk ifadesinde Ceren’i yaklaşık 4 kilometre takip ettiğini anlatan Arduç, “Ceren’i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. ‘Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim’ diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım.” demişti.

Arduç, nöbetçi mahkeme tarafından, “canavarca hisle adam öldürmek ve iki polisi yaralamak” suçlarından tutuklanmıştı. Arduç, bugün yaklaşık 6 saatin ardından saat 18.20 sıralarında geniş çaplı güvenlik önlemi eşliğinde cezaevine sevk edilmişti.