Kılıçdaroğlu: Namuslu savcılara sesleniyorum, tahkikat açmazsanız daha oldukca provokasyonla yüz yüze duracak ülkemiz

0
39
Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de parti mensubu Deniz Poyraz‘ın yaşamını kaybetmiş olduğu  HDP il binasına saldırıyla alakalı Twitter hesabından bir paylaşımda bulunmuş oldu.


“İstiyorlar ki bu ülkede hiç bir genç sevinçli olmasın. Kaçan kaçsın, kalan da ölsün. kahvaltı ederken Deniz’i öldürdüler. Katlettiler kızımızı.
” diyen Kılıçdaroğlu, “Onun için bu gece namuslu savcılara son çağrımı yapacağım. Bu gece bu ülkenin mert ve yurtsever savcılarına son kere sesleniyorum. Biliyorum ki azınlıkta olsanız da hâlâ yurtsever olanlarınız var. Hâlâ oradasınız. Partileştirdiler savcılıkları. Fakat hepinizi hala bitiremediler. Azca kaldınız fakat oradasınız. Hâlâ kalbiniz bu ülke için çarpıyor.” ifadelerini kullandı.

Savcılara tahkikat açma çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu laflarını şu şekilde sürdürdü:

Biliyorum bu talebim bütün emeğinize mal olabilir. Sürebilirler sizi men edebilirler mesleğinizden. Fakat bununla beraber biliyorum ki içiniz içinize sığmıyor biliyorum. Siz bu ülkenin evlatlarısınız. Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhu hala içinizde yaşıyor. Bu ülkenin namuslu çocukları. Vaktimiz hızla daralıyor. Tahkikat açmaz iseniz daha oldukca provakasyonla yüz yüze duracak ülkemiz. Daha oldukca Deniz’lerin canlarına kastedilecek. Ihmal etmeyin dünyada bizi haydut devlet konumuna düşürmek isteyen düşmanlarımız var. Onların dümenine siz de talep eder istemez su taşımış olacaksınız. İlk soracağınız sual: 10 milyon Euro’yu Ankara’da kimin için istediler? İşte o probleminin yanıtı sizi Deniz’in katillerine kadar da götürecek.

Ne olmuştu?

İzmir’de HDP il binasına silahlı bir birey tarafınca hücum düzenlenmiş, vakayla alakalı Özsevi Gencer isminde kişi gözaltına alınmıştı. Saldırıda parti mensubu Deniz Poyraz  yaşamını kaybetmişti. İzmir Valiliği‘nin görevinden istifaen ayrılmış bir sıhhat mensubu bulunduğunu açıklamış olduğu saldırgan, polise verdiği ilk ifadesinde “Kimse ile bir bağlantım yok. PKK’dan nefret ettiğim için binaya girdim, rastgele ateş ettim” demişti.