Kılıçdaroğlu: Kimsenin yaşam tarzını sorgulamıyoruz, siyaseti herkesin karnı doysun diye yapıyoruz

0
126
Kılıçdaroğlu: Kimsenin yaşam tarzını sorgulamıyoruz, siyaseti herkesin karnı doysun diye yapıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kimsenin yaşam tarzını sorgulamıyoruz ve saygılıyız. Peki siyaseti ne için yapıyoruz. Siyaseti herkesin karnı doysun diye yapıyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Denizli programı kapsamında Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’i makamında ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, genç, yetenekli, kendini ilçeye adamış birini seçtikleri için Honazlılara teşekkür etti.

‘YENİ, DÜZGÜN VE AHLAKLI SİYASET ANLAYIŞINI BAŞLATTIK’

Çocukların Türkiye’nin geleceği, umudu olduğunu, iyi yetiştirip iyi eğitilmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, yeni, düzgün ve ahlaklı bir siyaset anlayışını başlattıklarını kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Hiç kimseyi ötekileştirmeyen, herkese el uzatan bir siyaset. Oy versin vermesin ama onun belediyeden hizmet alma hakkı vardır. Onu ona hatırlatan siyaset. Biz eğer bunu yapabilirsek Türkiye’deki yeni siyasetin temellerini güçlendirmiş oluruz. Seçimi iptal ettiler. Hatta istiyorsanız bir daha iptal edin. Millete güveniyoruz biz.”

Kılıçdaroğlu, yapılan her şeyin hesabının verilmesine ve milletinin parasının millet için harcanması gerektiğine işaret ederek, “Vatandaştan alınan her kuruşun hesabı veriliyorsa, o ülkede demokrasi vardır.” dedi.

‘HERKESİN İNANCINA SAYGI DUYUYORUZ’

Herkesin inancına saygı duyduklarını anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Kimsenin yaşam tarzını sorgulamıyoruz ve saygılıyız. Peki siyaseti ne için yapıyoruz. Siyaseti herkesin karnı doysun diye yapıyoruz. Her evde tencere kaynasın, işsizlik olmasın, huzur ve bereket olsun diye siyaset yapıyoruz. Eğer biz siyaseti bu noktaya çekmezsek kavga ve dövüş arasında kimin doğruyu kimin yanlış söylediğini vatandaş anlayamaz. Biz doğru, düzgün, namuslu ve adaletli bir siyasete çekmek istiyoruz. “

‘DEVLETİN SİLAH FABRİKASININ BAŞKASINA VERİLMESİ SUÇ’

Kılıçdaroğlu, devletin silah fabrikasının başkalarına verilmesinin bir suç olduğunu belirterek, “Bunun görülmesini istemiyorlar. Sayın Devlet Bahçeli. Sen diyorsun ki ‘Ben milliyetçiyim’ partinin adı da Milliyetçi Hareket Partisi. Allah aşkına numarasını da verdim. Bu yayınlanmayan 1105 sayılı kararnameyi al Cumhurbaşkanı’ndan millet öğrensin. Daha ses yok. Bekliyorum. Benim milliyetçilik anlayışım şu; bayrağımı severim, canımı veririm, vatanımı severim, canımı veririm. Vatanımı insanımı severim. Haksızlığa uğruyorsa bir vatandaş kim olursa olsun onun yanında olurum. Bu ülke öğretecek, herkes zengin olacak, haksızlık ve adaletsizlik olmayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Yerel seçimlerde bir başarı elde ettik. Bir çıta atladık. Şimdi bir çıta daha atlayacağız. Önümüzdeki seçimlerde görecekseniz Türkiye’ye barışı, huzuru ve kardeşliği getireceğiz. Kimseyi ayırmayacağız.” dedi.