Kılıçdaroğlu ‘kanaat önderleri’ ile temasta

0
22
Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisine yakın olmayan kesimlerin kanaat önderleri ile CHP’den beklentilerini öğrenmek için bir müzakere maratonu başlattı.

Ülkenin birçok noktasında, CHP ile mesafeli olduğu malum müessese temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleri ile bir araya gelen CHP Lideri, bu temaslarını Ankara’da sürdürecek. Kılıçdaroğlu, bölge milletvekilleri, CHP il ve ilçe yöneticileri ve basına kapalı olarak gerçekleştirilecek buluşmada, CHP’den beklentileri öğrenecek. Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve ekonomik gidişata yönelik görüşlerini dile getirecek Kılıçdaroğlu’nun, “Dostlarımızla beraber iktidar olacağız” vurgusunu yapacağı öğrenildi.

CHP kaynaklarından edinilen bilgiye bakılırsa, randevu bugün Ankara’nın Keçiören semtindeki Ihlamur Kasrı adlı işletmede gerçekleştirilecek. Toplantıya, CHP’yi desteklemeyen kanaat önderlerinin yanısıra birtakım mahalle muhtarları, il ve ilçe dernekleri, etraf illerin hemşehri dernekleri ve köy dernek temsilcileri katılacak. CHP Lideri’nin bu toplantıda mülteciler, iktisat, Cumhurbaşkanlığı ve mebus genel seçimlerine yönelik görüş alışverişinde bulunacağı ve kanaat önderlerinden Cumhurbaşkanlığı adaylığı için önerilerini almaya çalışacağı anlatım edildi. Bugün gerçekleştirilecek görüşmenin, CHP’nin bütün kesimlerle i·lişki arayışı çerçevesinde büyük öneme haiz bulunduğunu anlatım eden CHP kurmayları, SiyasiPortal’ayaptıkları değerlendirmede, “Şark’da ve Batı’da kanaat önderi olarak önde gelen hangi görüşten olursa olsun, kim var ise bizler o insanlarla bir araya geliyoruz. Kılıçdaroğlu, bu toplantıda bir tek CHP’nin politikalarını anlatmayacak, bununla beraber kendisini dinleyen temsilcilerin görüşlerini de alacak. Onların, ‘CHP iyi mi bir çizgide, hangi politikayı izlemeli’ hikayesinde önerilerini dinleyecek” dedi.