Kılıçdaroğlu, CHP’nin yeni seçim sloganını ifade etti

0
26
Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin yeni seçim sloganı “Martın sonu bahar’ demiştik. Şimdi, ‘Ampul patlayacak, güneş doğacak’ Her şey gün ışığı olacak” laflarıyla ifade etti.

İktidara gelmeleri halinde ‘bizim ülkemizde işsizliğin son bulacağı‘ görüşünü korumak için çaba sarfeden Kılıçdaroğlu, “Kimse tweet attı diye hapse girmeyecek. Ziraatçi üretecek ve kazanacak. Türkiye üretecek, işsizlik son bulacak. Bütün bu tarz şeyleri yapacağız. Benim sözüm sözdür, bütün bu tarz şeyleri yapacağım. Yeter ki yardımcı verin. Yardımcı verin güzel bir Türkiye inşa edeceğiz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Her şeyin tarihi yeri ulaşınca hukuk içerisinde hesabını soracağım. 128 milyar peşkeş çekiliyorsa bunu hesabını sormamız lazım. Bugün de ileride de soracağım. Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getireceğim” değerlendirmesini yapmış oldu.

Sözcü’den Gökmen Yüce‘nun haberine gore, İzmir’de temaslarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Her kuruşun hesabını vermenin onuru taşırız. Geçmişte yaptıklarımızı parça parça sattılar. Tarlaları, fabrikaları sattılar. Şunu ihmal etmeyin; hepimiz yaparız onlar satar. Bizler israftan çekiniriz, onlar israf yaparlar. Bizimle onlar arasındaki ayrım siyah – beyaz şeklinde derindir. Bizler cam gibiyiz. İçimiz dışımız birdir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  • Bizim intizam, hakça bir intizam. Ne ezen, ne ezilen, hakça bir intizam. Hiç bir tefrik yapmayacaksınız. Bizlere oy verdi, vermedi, bırakın onları. Her vatandaşa hizmet etmek sizin göreviniz. O insanların gönlünü kazanacaksınız. Yoksul mahalleler var ise oralara olumlu ayrımcılık yapın. Daha çok hizmet götürün.
  • Rüşvet alanları, milyarları götürenler okuyorsunuz. Pazarlanan ihaleler. Siyasetçilerin içerisine düşmüş olduğu bataklıklar. Ne diyorduk? Milyonlarca işi olmayan var. Beş yerden maaş alanlar var. Erkek evine ekmek götüremiyor, bu düzeni iyi mi savunursunuz diye söyledim. Anlatmaya de devam edeceğim.
  • Adaleti sağlayacağım. En büyük destekçim sizlersiniz. Siz değerli ziyaretçilerimizin yardımıyla yapacağız. “Martın sonu bahar” demiştik. Şimdi, “Ampul patlayacak, güneş doğacak.” Her şey gün ışığı olacak. Bunların alt yapısını oluşturuyorum.
  • Her şeyin tarihi yeri ulaşınca hukuk içerisinde hesabını soracağım. 128 milyar peşkeş çekiliyorsa bunu hesabını sormamız lazım. Bugün de ileride de soracağım. Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getireceğim.