Kılıçdaroğlu: Atama bekleyen öğretmenlerin tamamının atamasını yapacağız

0
29
Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu, kısa çalışma ödeneklerini hatırlatarak, “Kısa çalışma ödeneklerinin bu ay sonu bitmemesi gerekiyor. Ücretsiz izin aylığı uygulaması ve kısa çalışma ödeneği sürmelidir” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan detayla şöyle:

– Kısa çalışma ödeneklerinin bu ay sonu bitmemesi gerekiyor. Ücretsiz izin aylığı uygulaması ve kısa çalışma ödeneği sürmelidir. Bu paraları kesmeyin. İşsizlik zaten büyük bir sorun, bunu yaparsanız işsizlik patlar ve Türkiye çok daha büyük bir sorunla karşı karşıya kalacak.

– İşsizliği önlemek için en hızlı ne yapacaksınız diye? Bütün sağlık dünyası ve kamu dünyasında boş kadro varsa atamalarını yapacağız. Atama bekleyen öğretmenlerin tamamının atamasını yapacağız.

– İhvan konusundaki tutumumuzu tüm dünya bilir. Biz inançların siyasete alet edilmesini asla istemeyiz. Mısır’daki değişime ve oradaki kardeşlerimize her zaman saygı duyduk. Siyasi idamların doğru olmadığını söyledik. Türkiye’de de geçmişte siyasi idamlar oldu, başbakan asıldı, bakanlar idam edildi. Ne oldu? Şimdi hepimiz üzülüyoruz. Şimdi astığımız insanlar için havaalanları yapıyor, üniversitelere okullara adlarını veriyoruz. Siyasi idamlar doğru değil, umarız Mısır’da siyasi idamlar olmaz.