Kendisinden olmayanları ‘ideolojik belediyecilik’ yapmakla suçladı

0
32
Recep Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Belediye Başkanları Toplantısı’nda kendisinden olmayan belediyeleri “ideolojik” davranmakla suçladı. ATO Congresium’da Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na konuşan Erdoğan bir kez daha CHP’li belediyeleri hedef aldı.

AKP’li belediye başkanlarına CHP’li belediyeleri şikâyet eden Erdoğan, ” İdeolojik belediyecilik tekrar hortladı. Belediye çalışanlarımız ayrımcılığa uğramaya başladı. Bilhassa AK Parti’den CHP’ye geçtiği belediyelerde, bir öç alma, intikam alma hareketi görüyoruz. Seçimlerde ‘kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız’ diyenler, binlerce insanı aşından etti. Biz böyle sahnelerin yaşanmasına asla müsaade etmedik. Seçim döneminde söylediklerimizi sandıklar kapandıktan sonra unutanlardan da olmadık” dedi.

AYDER’İN ARDINDAN HEDEFTE UZUNGÖL VAR

“Yerel yönetimler reformunu önümüzdeki yasama yılında gündeme getirmeyi planlıyoruz” diyen Erdoğan, “Bu hafta Rize’deydik, Ayder Yaylası’nı dolaştık. Gerek altyapı, gerek üst yapı çalışmaları devam ediyor. Ardından Uzungöl’ü ele alıp hayata geçireceğiz, çünkü belediyecilik AK Parti’nin işidir. Bunu biz yapacağız” diyerek, Ayder’den sonra Uzungöl’ün de yıkım projelerine dahil edileceğinin “müjde”sini verdi.

İMAMOĞLU’NDAN JET YANIT GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, isim vermeden kendisini ve İBB’nin hizmetlerini sert bir dille eleştiren Erdoğan’a yanıt verdi. İmamoğlu, “Haliç’te yunuslar yüzüyor, çocuklar ücretsiz süt içip kreşe başlıyor. Öğrenciler burs alıyor, durmuş metrolar harekete geçiyor. İstihdam ofisleri iş buluyor, yeşil alanlar halka açılıyor. Ama bu hayat pahalılığında milletin parası nedense Kanal İstanbul’a harcanmak isteniyor” dedi.