Kayıtdışı cenneti yaptılar

0
33
TBMM

Meclis’in rutini haline gelen liderlerin öbek toplantılarında üç isim konuştu. Kılıçdaroğlu ve Sancar’ın gündeminde çeteler varken Bahçeli antet olarak belirlediği eğitimde boş vaatler vermeyi tercih etti.

SÖKE SÖKE ALACAĞIZ

Kanal İstanbul projesine dair uyarılarını sürdüren Kılıçdaroğlu, “Dış güçlerin temsilcisi Erdoğan. Söke söke alacağım. Bir müteahhitlere sesleniyorum, bu işe giren müteahhit kendisini unutsun. Bankalara söylüyorum, bu işe kredi veren unutsun kendisini. Bürokratlara söylüyorum, imza atanların burnundan fitil fitil getireceğim. Tarım Bankası’nın Dünyaya gelen Medya’nın alımı için Demirören’e verdiği 750 milyon doları alacağım, çiftçiye vereceğim. Türk Telekom’u aldılar birilerine verdiler, binalarını arsalarını sattılar zararını bizlere bıraktılar. O Hariri ailesinden tüm parayı alacağım” dedi.

FİNİŞE DOĞRU İLERLİYORUZ

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar AKP periyodunun sonuna gelindiğini söylemiş oldu. Sancar iktidar blokundaki partilere oy veren seçmenlere seslenerek, “Artık bu iktidarın sizin oylarınızla bu düzeni sürdürmesine izin vermeyin. Size tehlike salacak propagandalar yaparlarsa, bizler iktidardan gidersek sizlerin de bütün kazanımlarınız elinizden gidecek derlerse inanmayın. Sizin kazanım ve haklarınız da tüm yurttaşların hakları ve kazanımları benzer biçimde bizim sorumluluğumuzdadır. Hepimiz o hakların da vatandaş olarak kazanımların da güvencesiyiz” diye konuştu

İKTİDAR ÇOK KORKTU

Üniversite sınavına giren gençlerin tepkisi iktidarın uykularını kaçırıyor. Katar’la meydana getirilen ikili antak kalma kararı tıp fakültelerine sınavsız talebe kabul edilmesinin yankıları sürerken üstüne bir de üniversite imtihanı eklendi. Yüz binlerce genç imtihan nihayetinde iktidara reaksiyon göstererek hem eğitimin bununla birlikte imtihan döneminin adaletsizliğine vurgu yapmıştı. İktidar cephesi bu iki mevzuda da müdafaa yapmak mecburiyetinde bırakıldı.

Erdoğan’ın seçim vaadi içerisinde yer edinen “sınavsız üniversite” talebi bu kere Cumhur İttifakı’nın minik ortağından geldi. MHP Lideri Bahçeli okul öncesi dönemini de hesaba katan bir öğrenim ve tedris modeliyle her gencin alaka alanına müsait üniversite eğitiminin sınavsız temini sağlanması icap eder diyerek “Bu düşünceden hareketle siyasal muhataplarımıza çağrımdır; gelin bu üniversite sınavlarını kaldıralım” diye konuştu. Bahçeli’nin bu çıkışı önümüzdeki günlerin öğrenim alanında iktidarın top çevireceği antet olması planlanıyor. Fakat bu vaziyet öğrencilerin tepkisini azaltmayacak.