Karamollaoğlu’ndan HDP açıklaması: Parti kapatmak yanlışları düzeltmez

0
27
Temel Karamollaoğlu

Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP’nin kapatılması ihtiyari davaya ilişik olarak açıklamada bulunmuş oldu.

‘Parti kapatmanın yanlışları düzeltmeyeceği’ni vurgulayan Karamollaoğlu, “Parti kapatmak yanlışları düzeltmez. Mademki bir dava açıldı, bu mevzuda Anayasa Mahkemesinin kararını beklemeye gerekseme var diye düşünüyorum” dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde gündeme ilişik değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkilerin normalleşmesi temennisinde bulunan Karamollaoğlu, parti olarak bütün taraflara itidal çağrısında yaptıklarını söylemiş oldu.

Mısır’da gündeme gelen idam cezalarını endişeyle karşıladıklarını belirten Karamollaoğlu, “Hem Mısır yönetimini aynı zamanda alakalı bütün Mısır makamlarını bu mevzuda ihtimam göstermeye çağırıyorum. Kardeş Mısır halkının idam kararlarıyla tekrar saygınlık kaybetmesine gönlümüz razı değil. Bir önce birçok insan yaşamını yitirdi. Onlara da Tanrı’tan rahmet arzuluyorum.” diye konuştu.

Türkiye’nin Afganistan’a asker göndereceğine ilişik iddiaların gündeme geldiğini anımsatan Karamollaoğlu, “Arkadaş ve kardeş ülke olan Afganistan’daki iç çatışmalarda yer almamamız icap ettiğini düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Karamollaoğlu, HDP’nin kapatılması ihtiyari davaya ilişik, “Parti kapatmak yanlışları düzeltmez. Mademki bir dava açıldı, bu mevzuda Anayasa Mahkemesinin kararını beklemeye gerekseme var diye düşünüyorum. Umut ediyorum ki Anayasa Mahkemesi bu mevzuda adil ve bitaraf davranır. Bu aşamada Sayın Cumhurbaşkanı’nın da benzer bir kanaati taşıdığını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Mutluluk Partisinin kongreye gideceği iddiasının doğru olmadığını belirten Karamollaoğlu, parti içi meseleleri halkoyu önünde tartışmayı doğru bulmadıklarını kaydetti.