Kara propagandayı boşa çıkardık

0
128
Seyit Torun

CHP Yerel Yönetimler Heyeti, iki yıldır yönettikleri tüm belediyeleri ziyaret etme kararı aldı. Son yerel seçimlerle tarihi bir sorumluluk altına girdiklerini kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Belediyelerimiz, iktidarın tüm kara propagandalarını tek tek boşa çıkarıyor” dedi.

CHP Yerel Yönetimler Heyeti, partinin tüm belediyelerini kapsayan ziyaret turuna başladı. “Yerelden genele iktidar yürüyüşü” temasıyla yürütülen çalışma kapsamında, belediyelerin durumunun yerinde görülmesi ve sorunlara hızlı çözümler üretilmesi amaçlandığı kaydedildi.

Ziyaretleri değerlendiren Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Son yerel seçimler bize tarihi bir sorumluluk yükledi. Bu millete borcumuz var. O nedenle hata yapma lüksümüz yok. Başarılarımızı büyütmek, yerelde yeşeren umudu genele taşımak zorundayız” dedi. Seyit Torun başkanlığında, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Antalya Milletvekili Cavit Arı’dan oluşan Yerel Yönetimler Heyeti, tüm belediyeleri kapsayan ziyaret turuna başladı. İlk olarak Mersin’deki belediyeleri ziyaret eden heyet, çalışmalarına, Artvin, Ardahan ve Kars ile devam etti.

MİLLETE BORÇLUYUZ

Belediyelere yönelik ziyaretleri değerlendiren CHP’li Torun, “Son yerel seçimler bize tarihi bir sorumluluk yükledi. Bu millete borcumuz var. Yerel seçimlerde, bu tek adam yönetimi sandıkta yeneceğimizi ispat ettik. Şimdi önümüzde çok büyük bir mücadele alanı var. Yerelde kazandığımız gücü genele taşımak, ülkemizi barıştırmak, demokrasiyi ve adaleti tesis etmek, özgürlük alanlarını genişletmek bizim tarihi sorumluluğumuz. Başarılarımızı büyütmek, yerelde yeşeren umudu genele taşımak zorundayız. Bu süreçte hata yapma lüksümüz yok” ifadelerini kullandı.

CHP’li tüm belediyeleri ziyaret ederek sorunlarını tespit ettiklerini kaydeden Torun, açıklamalarında ayrıca şunları söyledi: “Bütün belediyelerimizin taleplerini alıyor, çözümler geliştiriyoruz. Yapacakları yeni çalışmalar için onlara destek oluyoruz. Belediyelerimizin başarılarını artırmanın ve daha fazla vatandaşımızın gönlüne girmenin derdindeyiz ve bunun için çalışıyoruz. Bu mücadeleyi bir an olsun bırakmayacağız. Belediyelerimiz, iktidarın tüm kara propagandalarını tek tek boşa çıkararak rüştünü ispat ediyor. İşte bu tablo iktidarın dengesini bozuyor.”