Kabine toplantısı bugün: Bayram tatili ve aşı programlarında son vaziyet görüşülecek

0
24
Kabine

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Kabine toplantısında, Covid-19 aşı programı ve bayram tatilinin süresi başta olmak suretiyle ülke gündemindeki konuların ele katılması umut ediliyor.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum yapması öngörülen görüşmede, 3. doz aşılama ve ülke genelinde aşı programında gelinen noktanın değerlendirileceği, aşı programının Covid-19 olay sayılarına tesiri ve yerli aşı çalışmalarının da görüşüleceği tahmin ediliyor.

Bayram tatili süresinin de belirlenmesi beklenen görüşmede, gezim sezonuna ilişik beklentiler ile bu kapsamda alınan tedbirlerin masada olacağı öngörülüyor.

Emniyet ve dış politikaya ilişik konuların da görüşülecek gündem maddelerinden olacağı görüşmede, Ulusal Müdafaa Bakanı Hulusi Akar tarafınca, yurt içi ve sınır ötesinde yürütülen operasyonlara ilişik Kabine’ye informasyon verilmesi umut ediliyor.

Görüşmede, 20 Temmuz Sulh ve Hürriyet Bayramı’nda KKTC’ye yapılacak ziyaret öncesinde, yöresel ve küresel gelişmelerin de ele alınacağı tahmin ediliyor.

İç ve dış siyasal gelişmelerin yanı sıra ekonomideki durumun da konuşulacağı toplantının peşinden Erdoğan’ın “Millete Sesleniş” hitabı yapması umut ediliyor.

***

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2021 senesinde Kurban Bayramı, 19 Temmuz arife olmak suretiyle, 20-21-22-23 Temmuz günlerine muadil geliyor.