Kabine toplanıyor: Gündemde vaka artışı ve yeni tedbirler var

0
77
Kabine

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni bugün toplayacak. Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Toplantıda, Giresun’daki sel felaketi, vaka sayılarının binin altına düşmemesi nedeniyle tedbirlerin sıkılaştırılması ve İstanbul Sözleşmesi masaya yatırılacak.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde de artan koronavirüs vakaları nedeniyle tedbirlerin yeniden sıkılaştırılmasının değerlendirileceği belirtildi.

Toplantıda ayrıca Giresun’daki sel felaketi, Karadeniz’de bulunduğu açıklanan doğalgaz rezervi ve iktidarın hedefinde olan İstanbul Sözleşmesi’nin masaya yatırılacağı öğrenildi.

Alınabilecek yeni önlemlerin görüşüleceği toplantıda özel okulların belli sınıfları okula getirme talepleri de ele alınacak.

DENETİMLERİN SIKILAŞTIRILMASI GÜNDEMDE

Düğün, cenaze ve asker uğurlama gibi toplu etkinliklerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulması konusunda denetimlerin sıkılaştırılmasına yönelik değerlendirmelerin de toplantıda gündeme geleceği kaydediliyor.

Toplantıda ayrıca Türkiye’nin Karadeniz’deki doğalgaz keşfi ve yansımaları, Doğu Akdeniz’deki son durum , Libya ve Suriye’deki gelişmeler de görüşülecek.

Toplantının bir diğer önemli gündem başlığının ise İstanbul Sözleşmesi olacağı belirtildi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yapacağı ifade edildi.