Kabine bugün toplanıyor

0
24
kabine

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği Kabine toplantısı bugün gerçekleşecek. Görüşmede, okulların açılmasıyla beraber koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler gözden geçirilecek.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı bugün Beştepe’de yapılacak.

Toplantının ana gündemi karşı karşıya öğrenim başlarken istila önlemleri olacak. Günlük olay sayılarının yanısıra aşılamadaki son konum da değerlendirilecek, yerli aşı emek harcamaları ele alınacak.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın salgının seyrine ait son durumla alakalı kabine üyelerini bilgilendirmesi umut ediliyor.

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri kapsamında yeni tedbirler de görüşmede değerlendirilecek.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Ulusal Öğrenim Bakanı Mahmut Özer, karşı karşıya öğrenim ve okullarda hayata geçirilen tedbirleri paylaşacak. Eğitimin aksamaması için üniversitelerde alınan önlemler de değerlendirilecek.

AFGANİSTAN GÜNDEMİ

Toplantının gündemindeki bir öteki antet da terörle savaşım olacak. Hem yurt içi hem sınır ötesi terör operasyonları ele alınacak.

Başta Afganistan olmak suretiyle iç ve dış gelişmeler de kabine toplantısında ele alınacak.

Afganistan’daki son konum ve tahliye döneminin peşinden yaşanmış olan gelişmeler değerlendirilecek. Ihtimaller içinde bir göç dalgasına karşı alınan tedbirler gözden geçirilecek.