İYİ Partili Aydın: Tüm partilerle diyalog halindeyiz, görüşmediğimiz tek parti HDP

0
26
Meral Akşener Koray Aydın

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Bursa’da partililerle bir araya gelmiş olduğu görüşmede, gündem ve ittifaklar ile alakalı açıklamalarda bulunmuş oldu.

bizim ülkemizde gündemi belirleyen bir parti olduklarını, zamanlarının saha organizasyonları ve vatandaşla iç içe geçtiğini özetleyen Aydın, şu şekilde konuştu:

“İYİ Parti vatandaşın dertleri üstünden bürokrasi üreten yeni bir anlayışa geçilmesini sağlamış oldu. Genel Başkanımız bu siyaseti uygulamaya başlayalı 1.5 yıl oldu. Tanrı’a şükür şimdi arkamızdan gelen öteki partiler de var. Onlar da az az bu siyasete uymaya ve ona müsait adım atmaya başladılar. Bu da demokrasinin esas belirleyicisi olan oy veren yurttaşlarımızın dertlerinin, sıkıntılarının, isteklerinin gündeme gelmesi ve bu mevzuda iktidar üstünde baskı tatbik eden bir karşıcılık yapısının da ortaya çıkmasını sağlamış oldu. Aslına bakarsak hepimiz İYİ Parti olarak Türk siyasetine ilkleri getiren partiyiz, bürokrasi tarzımız değişik. Iyi mi değişik? Bu sebeple kurulduğumuz günden başlayarak devamlı açınma yayınlayan ve vatandaşla iç içe olma anlayışını üzerine devamlı koyarak geliştiren bir yapı halindeyiz.”

Hak arayan her gruba karşı TBMM’de alan açtıklarını dile getiren Aydın, her hafta bir grubun sıkıntılarını anlatmasına olanak tanıdıklarını beyan etti.

Görüşmede bir gazeteci, Aydın’a, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ile aynı ittifak içerisinde olup olmayacaklarını sordu. Bu mevzuda diyalog halinde olduklarını anlatım eden Aydın, “Bu sebeple hepimiz diyaloğu demokrasinin bir parçası olarak görüyoruz. Her parti aynı düşünmeyebilir fakat Türkiye meseleleri hikayesinde müşterek bir hareket zemini kurmak, aslen demokrasinin gereğidir. Bu bakımdan hepimiz o diyalog kapısını tüm partilere karşı aleni tutuyoruz. Şu ana kadar görüşmediğimiz tek parti HDP oldu, onu da hangi amaçla görüşmediğimizi açıkladık” dedi.