İYİ Parti’den ‘cumhurbaşkanı talibi’ açıklaması: “Bizim gönlümüzden de Akşener geçiyor”

0
27
Meral Akşene

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun “Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu” açıklamasına ilişik değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Aydın, ” Bu naturel bir şey, eşyanın tabiatına aykırı bir vaziyet yok. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener’in cumhurbaşkanı olması geçiyor” ifadelerini kullandı.

Denizli’de temaslarda bulunan Aydın, il başkanlığında düzenlemiş olduğu basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Türkiye’nin yeni bir siyasi döneme girdiğini belirten Aydın, İYİ Parti’nin Türkiye’nin geleceğine ve iradesine el koyma kararlılığıyla ortaya çıktığını, tesadüfen bir araya gelen insanların oluşturduğu bir toplum olmadıklarını söyledi.

Yeni Türkiye şartlarında bir partiyi kurumsallaştırmanın, onu halkın gücü haline dönüştürebilmenin bir emeğin kararı olduğuna işaret eden Aydın, “İYİ Parti’nin varlığı tüm dengeleri bozmuştur, tüm hesaplar bozulmuştur. Kısaca iktidar için her şey zorlaştı, zira artık İYİ Parti var” dedi.

“SEFERBERLİK HALİNDEYİZ”

Parti olarak milletle bütünleştiklerini, ilk seçimde iktidar olacaklarını korumak için çaba sarfeden Aydın, yeni bir Türkiye idealini hep beraber oluşturacaklarını aktardı.

Avcı, şu şekilde konuştu:

“Tüm partilere bu manada büyük vazife düşüyor. Bu ülkenin geleceğini tesadüflere bırakamayız. Reha Savaşı’ndaki o kutlu mücadeleyle oluşmuş bu Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceğini maceraperestlerin eline bırakamayız, bırakmayacağız da. İlk sandık bu sorulara cevabın verileceği gün olacak. Onun için İYİ Parti olarak seferberlik halindeyiz. Askeriyede seferberlik tabiri vardır ‘hepimiz postallarıyla yatsın’ diye. Ona benzeyeceğiz, adeta postallarımızla yatacağız, bu işin sabahı akşamı gündüzü gecesi yok.”

CUMHURBAŞKANI ADAYI AÇIKLAMASI

Koray Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun “Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu” açıklamasıyla alakalı bir sual üstüne ise şunları kaydetti:

“Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bu naturel bir şey, eşyanın tabiatına aykırı bir vaziyet yok. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener’in cumhurbaşkanı olması geçiyor. Yalnız şunu söyleyebiliriz, onun gününe daha fazlaca var. Bu mevzularda fazlaca basit anlaşılır, arada bir sürtüşme filan çıkmaz. Tüm partilerle alakalı söylüyorum. Dolayısıyla o, tarihi ulaştığında halledilebilecek bir mevzudur. Fakat ben hep söylerim sahada çalışanın hakkını Cenabıhakk, günü gelir verir. Hepimizin gönlündekine gore olur inşallah, dileğimiz odur. Fakat Türkiye’yi bu mevzuda kaosa düşürecek bir adımı bizler İYİ Parti olarak atmayacağımızı genel başkanımız çıktı tüm programlarda söylemiş oldu.”